1000 ember dolgozik Brüsszelben hogy felvehessék Ukrajnát az EU-ba! Elképesztő módon, mindenen átgázolva erőltetik!

POLITIK
Létrehozva: 2025.04.28.

Medve elől menekülő fiatal apáca fulladt a Szépvízi víztározóba

A fiatal apáca egy csoporttal kirándult, amikor belebotlottak a medvébe és bocsaiba. A csoport egyik fele az erdőbe menekült a felugró anyamedve elől, azonban a 18 éves apáca a víztározóba csúszott.

Tűzoltók és mentősök hada vonult még pénteken (április 25.) délután a Csíkszeredától alig 14 kilométerre fekvő szépvízi víztározóhoz, ahol borzalmas tragédia történt: egy fiatal nő ugyanis elmerült a fürdésre nem alkalmas tározó habjai között. Kiderült, hogy a történteket korántsem az illegális fürdés okozta: a mindössze 18 éves nő egy medve elől menekült az életveszélyes tározó irányába. 

medve
A fiatal apáca a víztározó felé menekült egy medve elől - ez okozta a végzetét / Fotó: Wikipedia

Medve elől menekült az apáca

Információink szerint aznap ugyanis jásdi apácák egy csoportja kirándult a környékbeli erdős területen. Bár egy ideig zökkenőmentesen folyt az útjuk, az egyik ösvényen hátborzongató dologra bukkantak: az úton egy medve és két bocsa aludta édes álmát. A csoporttól azonban az állatok felriadtak, a hatalmas termetű, több mázsás anyamackótól pedig - érthető módon - halálra rémült az egész kiránduló csoport.

Bár a társaság nagy része azonnal az erdő felé vette az irányt, a 18 éves apáca tragikus döntést hozott: ijedtében a másik oldal, azaz az életveszélyes víztározó felé rohant. A fiatal nő ekkor csúszhatott bele a vízbe, ami másodperceken belül elnyelte őt.

Egy közelben élő férfi kommentben megírta, hogy korábban az őr próbálta figyelmeztetni az apácákat a medveveszélyre, ők azonban nem fordultak vissza.

Próbálta az őr, aki ott volt, marasztalni, hogy ne menjenek fel, mert medve van, de erre azt mondta az apáca, hogy Krisztus feltámadt és mentek tovább

- írta a férfi. A nőt ezután a gáton szolgálatot teljesítő bakter és az ottaniak emelték ki a vízből, majd megpróbálták újraéleszteni. A Maszol úgy tudja, hogy bár mindent megtettek érte, végül már a kiérkező mentősöknek sem sikerült megmenteni az életét. 

Lapunk úgy tudja, hogy a biztonságot adó szárazföldet itt csupán egy vékony ösvény választja el a veszélyes tározótól:

A tározó mellett csak egy vékony ösvény van, mellette egyik oldalon az erdő, a másikon a tározó. Szegény, ha az erdőbe ugrik, mint a többiek, megússza, de a víz felé vezető ösvény nagyon keskeny és lejtős, egy kis egyensúlyingadozás és megvan a baj

- mondta a helyszínt jól ismerő Judit. Hozzátette, hogy a napokban figyelmeztettek is a medvékre, amit egyébként gyakran megtesznek a környéken SMS-ben. 

- Bár Jásd környékén annyira nem jellemző a medvék jelenléte - tette hozzá.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek