RETRO RÁDIÓ

Három órán át küzdöttek az orvosok az agydaganatos Brájen életéért

K. C.
Szerző
K. C.
Létrehozva2025. 04. 22. 10:00

Fogfájással kezdődött, majd jobb arcán duzzanat lett úrrá.

Az alig hároméves kis Brájen megjárta a poklok poklát. Az orvosok fogbélgyulladással diagnosztizálták, amire antibiotikumos kezelést kapott.​ A vizsgálatot követő első nap után​, azonban nem volt széklete, majd másnap arra lettek figyelmesek a szülei​, hogy​ egyensúlyát vesztette és elég nehezen, csak segítséggel tudott járni.

orvos diagnosztika betegség kórház mentő
Fotó:  Pexels (illusztráció)

​Az ügyeletre vitték, ahol a doktor tapogatás alapján tályogra gyanakodott az arcában​, akkor​ már a halántékán is volt egy kisebb duzzanat. Vérvétel következett és megvizsgálták​ a fenekét is. ​Az orvos rendben talált mindent, és azt javasolta a családnak, hogy menjenek vissza a fogorvoshoz.

„A vizsgálatok alapján megvágták Brájen ínyét és egy hálót helyezték be. A kezelés után elmondtam a főorvosnak​, hogy nem azért viselkedik így a gyermek​, mert fogyatékos, hanem azért, mert nem igazán tudja használni a lábait és már 2​ napja nem volt széklete.​ Azonnal a sürgősségire​ küldött minket, ahol bent kellett maradni a gyermekosztályon. Következet egy hasi ultrahangos vizsgálat​, melynek eredményeként csecsemőfejnyi rosszindulatú májdaganatot gyanította​k át​tétel” - mesélte Brájen édesapja, aki hozzátette: ​Februárban már egyáltalán n​em mozogtak fia lábai.

MRI-vizsgálat ​történt, ahol ​kiderült, hogy limfómás daganat​a van kisfiúnak. A betegség elég agresszív és gyors lefolyású, így megtámadta a gerincét is és nyomta a gerincvelőt​. Az orvosok minél előbb elkezdett kemoterápiás kezelést​ és gerincműtétet​ javasoltak. Elmondták a szülőknek, hogy ez egy életveszélyes folyamat, ezért készüljenek fel, mert átviszik az idegsebészetre​. Három​ór​ás műtét után, hála istennek jó híreket kaptak.

Jelenleg a ​harmadik blok​k kemoterápiá​t kapja Brájen, és gyógytornász is jár hozzá​. Persze szülei is mindent megtesznek​ érte. 

„Megtanultuk a tornagyakorlatokat és napi többször elvégezzük​. Azóta egyszer 2​ napra hazajöhetünk ​a gyermekkel, mivel párommal 2 hetente vált​juk​ egymást a kórházban. ​A bentlét nagyon meggyötör​ minket, végignézni a gyermek szenvedését és próbálni megadni neki, amit kér​, főleg a kemoterápia után, anyagilag is nehéz számunkra” - tette hozzá az édesapja.

A gyermek kap ellátást​, de a​ bent lévő szülő nem. Plusz az ingázás rendkívül nagy anyagi terheket ró a családra, akikre a Remény Alapítvány hívta fel a figyelmet.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.