időjárás
Ki ne szeretne több pénzt megtakarítani a hétköznapokban, és elejét venni az indokolatlan pazarlásnak? Erre tökéletesek lehetnek a már-már őrültség határát súroló alábbi praktikák.
A régi zoknik tökéletes takarítóeszközök lehetnek. Jó portalanítók, ÉS nedvesen is használhatók, a legjobb, ha felhúzzuk a kezünkre, így könnyebb a törölgetés, és A kevésbé elérhető helyekre is beférhetünk.
A WC-papír-gurigát sem érdemes kidobni, mert felhasználható például a porszívózásban. A kisebb rések takarításában lehet segítségünkre, ehhez húzzuk rá a masina csövére, és hajtogassuk, nyomjuk össze a kívánt méretűre.
A fürdővizet többféleképpen is újra lehet hasznosítani: bevethetjük öntözésre, ha nincs benne sok vegyszer, de jó az autó, kerékpár lemosására, a kerti járda és térköves beálló letakarítására is.
A legtöbb kávézóban mini cukrokat kapunk a feketénk mellé, az éttermekben és gyorsétkezdékben pedig kis fűszeres és szószos zacskókat. Ha ezeket valamiért nem használjuk el, vagy többet kaptunk a kelleténél, eltehetjük későbbre.
A műanyag zacskókat és szatyrokat nem érdemes kidobni egy használat után, még ha szennyeződtek, ragacsosak, földesek vagy ételmaradékosak is. A legelvetemültebb spórolók ezeket is kimossák, és újrahasznosítják.
Amennyiben szappant használunk tisztálkodásra, ne kukázzuk ki a maradékot! Ezeket össze lehet gyúrni, és még hosszú időn át alkalmazni. Így nemcsak a szappanvásárláson spórolhatunk, de jó példát is mutathatunk a családban.
Régi trükk, hogy kettévágjuk azokat a tubusokat és flakonokat, amikből már nem lehet kinyomni a tartalmat. Ilyenek a fogkrémek, kézkrémek, a ketchup, majonéz, mustár és egyéb szószok. Előbbieknél ollót, utóbbiaknál egy éles kés segíthet, maradék pedig biztosan nem marad.
Egészen extrém ötletnek tűnhet a mosogatószivacsot tisztán tartani, ám vannak, akik erre esküsznek. Ehhez egy tálba fele-fele arányban ecetet és vizet kell önteni, belehelyezni a szivacsot, majd mikróba tenni egy percre. Kihűlve érdemes újra használni.
A legtöbbet egy háztartásban a papírneműkön lehet spórolni. Régi trükk a szalvéta és papírtörlő kettévágása, a többrétegű zsebkendők szétválasztása, és a gyorsan fogyó WC-papír használatának csökkentése, például úgy, hogy már előre kockákra osztjuk.
Sokak számára megdöbbentő praktika, de rengeteget lehet megtakarítani, ha a családban a tagok egymás után fürdenek meg a kád vízben. Ezt a szokást meg lehet bontani fiúk és férfiak, illetve lányok és nők között az elfogadhatóság kedvéért.
Az alufólia többszöri felhasználása is jól bevált praktika. A gyűrődéseket érdemes kiegyenesíteni, és vigyázni arra, hogy ne lyukadjon ki az anyag. Ezzel még legalább egyszer csomagolhatunk bele szendvicset, teríthetünk le ételeket.
(Fanny)