Krausz Gábor
Nem hiszed el milyen pofátlan módszert találtak ki. A földgázszámla csalásra többen felhívták a figyelmet.
Egyre több felől lehet hallani, hogy milyen arcátlan trükkökkel próbálnak meg pénzt kicsalni ismeretlenek jóhiszemű, becsületes emberektől. Arra ugyanakkor nem sok példa van, amikor a csalásra figyelmeztető üzenetekből az is kiderül, hogy nem mindenkit könnyű átverni például egy földgázszámla tárgyú e-mail üzenettel.
A földgázszámla csalással próbálkozók mondhatni kinevettetik magukat, hiszen olyan elemi hibákat vétenek, hogy például az e-mail cím nem egyezik a szolgáltató címével, vagy éppen olyan kapja meg, akihez nincs is bekötve a gáz.
Vigyázzatok, csalás! Ossza mindenki!
A bejegyzés éppen ezért rengeteg mindenkihez eljutott már, akik közül többen találkoztak már hasonló esettel. Ezek kapcsán le is írták tapasztalatukat, hogy azok se essenek áldozatul, akik nem ennyire jártassak a különféle átverések kiszűrésében:
Én is kaptam ilyen üzenetet, de úgy, hogy be sincs kötve a gáz!
- írta az egyik hozzászóló, aki minden bizonnyal jót mulatott a próbálkozáson.
„Én pontosan az ilyen helyzetek elkerülése miatt maradok mindig a diktálásnál és a csekknél!” - javasolta egy Facebook-felhasználó.
„Elég feltűnő, hogy a szolgáltató és az e-mail cím nem egyezik” - vette észre egy szemfüles nő.
Ez egy borzasztó kamu e-mail. A szolgáltató soha nem teszi csak így bele az üzenetbe a számlaszámot
- írta egy másik, a bejegyzést megosztó illető.
„Nekem az lett gyanús, hogy pont aznap kaptam meg, amikor a befizetési határidő jött volna” - ebben az esetben valószínűleg arra apelláltak a csalók, hátha a nagy kapkodásban rosszul utal a férfi.
A legjobban talán mégis a következő üzenet foglalta össze a helyzetet: „Bárki, bármilyen levelet kap, hiába látszik hivatalosnak, senki, soha ne kattintson rá a benne szereplő linkre. Ha valódi az üzenet, azt az eredeti honlapon is meg lehet találni, miután bejelentkezett az illető. Ennyi az egész.”