tóth gabi
Az Országgyűlés gazdasági bizottsága előtt számolt be a digitális állampolgárság programról.
A Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter az Országgyűlés gazdasági bizottsága előtt számolt be a digitális állampolgárságról.
Rogán Antal beszámolójában kiemelten beszélt a digitalizációval kapcsolatos programokról, amelyek az ország gazdasági versenyképességének erősítését szolgálják - írja a Magyar Nemzet.
A digitalizációban az állam feladata, hogy biztosítsa a megfelelő szabályozást, garantálja a biztonság kereteit és elvégezze a közszolgáltatások széles körű digitalizációját
– mutatott rá Rogán Antal, hozzátéve: mindegyik területen történt előrelépés. A versenyképességi rangsorok csaknem húsz százalékpontos javulást mutatnak digitális versenyképesség tekintetében.
A Digitális Állampolgárság Programról (DÁP) úgy fogalmazott, hogy az a biztonság egy új szintjét jelenti. Az Ügyfélkapu is változik, jön az Ügyfélkapu+, de ennél egyszerűbb, kényelmesebb és bizonyos értelemben biztonságosabb megoldás is a digitális állampolgárság. Az okostelefonra telepített alkalmazások nagy lehetőséget jelentenek arra, hogy
lehessen intézni az ügyeket. Jelezte: a DÁP elindítása óta ott tartanak, hogy ezen a hétvégén átlépte a másfél milliót azoknak a száma, akik letöltötték az alkalmazást és elindították a folyamatot.
A miniszter reális lehetőségnek tartja, hogy elérje a négymilliót a digitális állampolgárok száma 2026 végére.
A digitalizáció nemcsak a kényelmet és a biztonságot, hanem a versenyképességet is szolgálja – hívta fel a figyelmet, hozzátéve: 2025 második felétől egyre több olyan szolgáltatás működik a DÁP segítségével, amely százféle kód megjegyzése nélkül támogatja az ügyintézést. Mint mondta, 2027-től az Európai Unió tervei szerint a digitális irattárca az Európai Unión belüli azonosításra is használható lesz, ehhez az adott tagállamnak is alkalmazkodnia kell, Magyarország erre készen áll.