tóth gabi
A gyerekek körében már bevált a hasznos applikáció.
Stroke-ot kapott egy nő, és ez majdnem az életébe került, de mivel korábban még sosem tapasztalt ilyet, azt gondolta, hogy elmúlik. Az állapota azonban egyre rosszabbá vált, és csak az utolsó utáni pillanatban mentették meg az életét. Emiatt pedig a felépülése is sokkal tovább tartott, mintha időben orvoshoz fordult volna. Ha felismeri időben a tüneteket, akkor lehet, hogy kórházba sem kellett volna kerülnie. Az ilyen és ehhez hasonló esetekben a Semmelweis Egyetem Help tünetellenőrző alkalmazása életet menthet.
Rosszul vagyok, émelygek, korábban ilyet még nem éreztem
- ilyen és ehhez hasonló esetekben le tudjuk ellenőrizni a tüneteinket a Semmelweis Egyetem "Help" Tünetellenőrző alkalmazásában. A nemrég bevezetett weboldal mindenki számára könnyen elérhető és használható. A korábban csak gyerekek tünetfelismerésére használt applikáció már weboldalként is elérhető, és már felnőttek számára is használható.
Már felnőtt betegségek felismerésére is használható a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP
– derül ki az intézmény közleményéből. A korábban a gyermekek körében rendkívül népszerű és hasznos alkalmazás már a felnőtt lakosság számára is elérhető.
Professzor Dr. Torzsa Péter szerint az alkalmazás egyszerre segít a betegnek és az orvosnak egyaránt.
Korábban egy 50-es hölgy például szótagolási nehézségekkel napokig otthon volt, volt egy agyi érkatasztrófája, egy stroke-ja, hogy ha abban a pillanatban bekerült volna a kórházi ellátásba, sokkal gyorsabb lett volna a gyógyulása
- mondta el a szakorvos, aki szerint ilyen esetben azonnal a sürgősségire szállították volna a hölgyet a tünetei alapján. A betegek ugyanis ha kitöltik a Help alkalmazás tünetellenőrző rendszerét, az applikáció azonnal jelzi a számukra, hogy mikor lenne érdemes orvoshoz, vagy a kórházhoz fordulniuk az állapotukkal.
Az életmentő applikáció működését és részleteit a Tények videójában nézhetitek meg tüzetesebben: