Kiderült: Magyar Péter ezzel a botrányos kijelentéssel akasztotta ki leginkább az embereket

INSIDER
INSIDER

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.05.26.

Eláruljuk a titkot: Így táborozhat olcsóbban a gyereked

Jön a nyár, indulhat a táborozás! Most hasznos információkat hoztuk el hozzá!

Idén egy héttel rövidebb lesz a vakáció, így a táborok kínálata is szűkebb. Ha nem szeretnénk lemaradni a legjobb ajánlatokról, érdemes minél előbb lefoglalni a helyet. Tóth Béla, a Táborfigyelő.hu gyermektábor-összehasonlító weboldal vezetője elárulja, mire figyeljünk a foglalásnál.

Fotó: Pexels

1. Emelkedtek az árak

A vakációs lehetőségek árai 10-15 százalékkal emelkedtek: idén egy ottalvós tábor átlagosan 75-80 ezer forintba kerül, míg az ötnapos napközis táborokért átlagosan körülbelül 50 ezer forintot kell fizetni. Ez utóbbit sokan választják, mivel az ára kedvezőbb, így a szülők több hetet tudnak lefedni a nyári szünetből.

2. Olvassuk el a véleményeket!

Bár az ár fontos szempont, ne csak ez alapján döntsünk, hiszen hiába olcsó egy ajánlat, ha gyermekünk nem gazdagodik élményekkel. Elsőként ellenőrizzük le, hogy a tábor bejelentésre került-e a helyileg illetékes hatóságnál, majd olvassuk el mások véleményét az interneten, és tanulmányozzuk át a részletes programtervet.

3. Számoljunk napidíjat

Sajnos egyre gyakoribb, hogy a táborszervezők úgy próbálnak meg spórolni a költségeken, hogy az eddigi 6-7 nap helyett már csak 4-5 napra kínálják a tábort ugyanannyi pénzért vagy akár többért. Ezért fontos, hogy az árakat napidíj szerint hasonlítsuk össze, mivel így könnyebben átláthatjuk, valójában mennyibe kerül az adott tábor időarányosan.

4. Étkezés az árban

Az árakat befolyásolja a napi étkezések száma is. Előfordulhat, hogy egy napközi azért olcsóbb, mert csak az ebéd és uzsonna szerepel az árban, a tízórairól pedig nekünk kell gondoskodnunk. Ha gyermekünknek valamilyen ételallergiája van, érdemes már a jelentkezéskor jeleznünk a táborszervezők felé.

5. Visszakapjuk az előleget?

Betegség vagy váratlan esemény bármikor előfordulhat, ezért még a foglalás előtt olvassuk el a lemondási feltételeket. A táborokat általában 20-50 százalék előleggel lehet lefoglalni, de nem árt tudni, hogy milyen feltételek mellett mondhatjuk le díjmentesen a foglalást, vagy van-e lehetőségünk átrakni egy másik turnusra.

6. Szép kártyával is fizethetünk

Jó hír, hogy egyre többen elfogadják a Szép Kártyát, így nem kell a havi költségvetésből fedeznünk a gyermek táborozását. Arra figyeljünk, hogy ha az előleget Szép kártyával fizettük, előfordulhat, hogy egy lemondás miatt nincs lehetőség az előleg visszatérítésére.

7. Használjuk ki a kedvezményeket

A legtöbb tábor kedvezményeket is kínál: az egyszülős családok, nagycsaládosok, testvérek akár 5-10%-os kedvezményt is kaphatnak az árból. Emellett, ha két vagy három gyermek részére egyszerre fizetjük be a tábordíjat, 10-15 százalék csoportkedvezmény is járhat, míg a visszatérő kedvezményekkel akár 5-10 százalékot spórolhatunk. Ha szerencsénk van, a kedvezmények összevonhatók!

8. Foglalás utolsó pillanatban

A legjobb táborok jó része június közepére betelik, de sokan még csak ekkor kezdenek el keresgélni. Gyakran az utolsó pillanatban mondja le valaki a helyet, ezért érdemes feliratkoznunk a Táborfigyelő hírlevelére, így biztosan nem maradunk le a last minute táborhelyekről sem.

9. Az alapítvány állja a költséget

Kevés számban, de idén is indulnak olyan táborok, amelyek díját részben vagy egészben alapítványi forrásokból finanszírozzák, ezért

érdemes rákérdezni az önkormányzatoknál, szociális szervezeteknél vagy az egyházaknál, hátha akad valamilyen kedvezményes lehetőség.

Szöveg: Reiter Georgina - FANNY

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek