INSIDER

Szerző E. R. A.

Létrehozva: 2024.04.30.

Egy napig még a liftben is csak magyar zene szól, ez az oka

Idén is a magyar zene kapja a főszerepet több mint kétezer helyen! Május 9-én egy napon át a csapból is a magyar előadók zenéi fognak folyni. A többi között a liftekben, a szupermarketekben, a benzinkutakon és az éttermekben is csak magyar előadók számait játsszák.

Kell egy olyan nap, amikor a sok-sok külföldi slágerrel szemben  kizárólag magyar előadók zenéit hallgathatnák az emberek - kezdeményezte két évvel ezelőtt, 2022-ben a Fülesbagoly Alapítvány. Így jött létre az Él a Zene! kezdeményezés, amely előtérbe helyezi a hazai szerzőket, előadókat és dalokat. Idén május 9-én az Él a Zene! újra elrajtol, ráadásul nagyobb lendülettel, mint korábban.

Magyar zenei előadók dalai fognak szólni több, mint kétezer helyen /
Magyar zenei előadók dalai fognak szólni több mint kétezer helyen / Fotó: Antonio Guillem

Teret hódít a magyar zene

Amikor a kezdeményezés elindult, közel kétezer magyarországi üzlet állt az ötlet mellé, idén viszont még ennél is többen tették le voksukat erre a kiváló ötletre. Az ügyet felvállalta az ország négy háttérzene-szolgáltatója, a MoodMedia, a 3G Multimédia, Music Engine és a KittoMedia is!

Nekik is köszönhetően rengeteg üzletben, bútoráruházban, gyorsétteremben, hipermarketben, szállodában, benzinkúton, étteremben, fitneszteremben, cukrászdában és liftben is magyar zene szól majd május 9-én. A kezdeményezéshez sok rádió és zenetévé csatlakozott, a többi között a Radiocafé, a Manna FM, a Magyar Katolikus Rádió, a Klasszik Rádió és a Sláger TV is, valamint a napból kiveszi a részét a DUE Médiahálózat is - utóbbiak több mint 100 iskolarádióban fogják a magyar előadók dalait játszani.

Az Él a Zene a Tour de Hongrie kerékpárverseny napjára esik, amelyen szintén hazai előadók zenéi hangzanak majd el a verseny rajt és cél, illetve részhajrá helyszínein.

A zeneipar nagyágyúi is támogatják 

Az Artisjus Egyesület által támogatott kezdeményezésnek négy olyan nő a nagykövete, akik munkájukkal hidat jelentenek a dalok és a közönség között. Olyan, a zeneiparban dolgozó nőket kértek fel az ügy nagykövetének, akik nagyon sokat tesznek azért, hogy a közönséghez eljusson a magyar zene. 

A négy nagykövet:

  • Major Brigitta produkciós menedzser, aki évről évre olyan nagy fesztiválok színpadmestere, mint az EFOTT, a Balaton Sound vagy a Sziget.
  • Sebestyény-Gallasz Enikő, a digitális zeneterjesztéssel foglalkozó WM Music Distibution ügyvezetője. Enikő és csapata több ezer előadó hangfelvételeit kezeli a stream szolgáltatóknál és a különböző online platformokon.
  • Oszkó-Jakab Natália, akinek irányítása alatt a Művészetek Völgye és a Kerekdomb Fesztivál minden évben közel 200 ezer zeneszerető embernek nyújt kikapcsolódást.
  • Nagykövetnek kérték fel Koltay Annát is, aki a Petőfi TV főszerkesztőjeként, és a BP Underground zenei dokusorozat társrendezőjeként sokat tesz a magyar könnyűzenéért. 
Négy nagykövet népszerűsíti a kezdeményezést. A fotón balról jobbra:
A kezdeményezés nagykövetei / Fotó: David Bodnar

A zene szellemi és üzleti értéket is teremt, a jogdíj ezt az értéket forintosítja a dalszerzőknek, hogy mindig új dalok szülessenek. Így él a zene. Jó évente egy napon ezt tudatosítani magunkban, odafigyelni arra, hogy milyen sok helyen szól a zene, és figyelmünkkel támogatni a magyar zenészeket

 – mondta Tóth Péter Benjamin, a kezdeményezés főtámogatója, az Artisjus kommunikációs vezetője.

Kik hozták létre a kezdeményezést?

Az Él a Zene! magyar könnyűzenei nap szervezője a Fülesbagoly Alapítvány, amelynek főtámogatója az Artisjus Egyesület, de mögé állt a Előadóművészi Jogvédő Iroda, stratégiai partnerként pedig a Magyar Hangfelvétel-kiadók Szövetsége, a Music Hungary Szövetség és a WMMD segíti az ötlet megvalósulását.

Addig is, hallgass meg egy jó Demjén Ferenc számot!

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek