tóth gabi
Elképesztő dolgot láthatsz a meghirdetett aukción.
Olyan világhírű kincseket hirdettek meg január 18-án csütörtökön, melyek egykor az egyik leghíresebb brit miniszterelnök, Winston Churchill tulajdonában voltak.
A tárgyakat felsorakoztató aukció egyik legértékesebb darabja, a közel 45 millió forintot érő festmény, mely Pán Artúr műve. Az 1943-ban készült impozáns portrét annak idején azért adta el a Churchill család, hogy az érte kapott pénz adomány legyen az Oroszországnak nyújtott segélyalapba.
A különleges tárgyakra január 28-ig lehet pályázni. Addig a New York-i Winter Show művészeti, régiség- és design vásáron láthatók, ahová a Forbes médiabirodalom örökösétől, Steve Forbestól szerezték be őket.
Vannak papírjaink, leveleink, és megvan az íróasztalunk, valamint a festményünk is, páratlan kincsekről van szó
– hangsúlyozta Pom Harrington ritkakönyv-kereskedő az AFP-nek.
Churchill egyébként amerikai anyától és brit apától született, majd tiszteletbeli amerikai állampolgárságot kapott. Már fiatal korától kezdve nagy rajongója volt a festészetnek.
Az íróasztala közel 160 millió forint érhet és londoni otthonából, a Hyde Park Gate-ből való. A „The Story of the Malakand Field Force”, Churchill első publikált nem fikciós művének első kiadásának példánya, amelyet Harrington „rendkívül ritkának” minősített. Az indulási ára átszámítva közel 17 millió forint – írta meg az AFP.
Az eladásra kínált, részben katonai dokumentumok között mentorának, Ian Hamiltonnak írt levelei is megvásárolhatók, melyek a dél-afriaki Ladysmith megmentéséről szólnak. A csatában három jövőbeli világvezető, Churchill, a hordágyhordozó Mahatma Gandhi (aki később függetlenné tette Indiát) és Louis Botha (Dél-Afrika első miniszterelnöke) vett részt.