RETRO RÁDIÓ

Pusztító vihar vetett véget a sivatagi hőségnek, és még nincs vége

K.D.R.
Szerző
K.D.R.
Létrehozva2023. 08. 29. 16:00

Az elmúlt hetek forró időjárása után már mindenki várta a lehűlést, ami el is érte hazánkat hétfő este. A hidegfront azonban zivatarokat és viharokat is hozott magával. A viharos szél több megyében fákat döntött ki, ágakat tört le, amik házakra, vezetékekre, utakra dőltek.

Pusztító viharok vetettek véget a sivatagi hőségnek és szárazságnak hétfő este, a hidegfront pedig egészen a hét közepéig velünk marad. Volt, ahol már hétfő este pincéket öntött el a csapadék, de több helyen dőltek ki fák és törtek le ágak is a viharos szélben, épületekben és vezetékekben téve kárt. Nem árt, ha felkészülsz, mert bőrig ázhatsz és könnyen megfázhatsz a hirtelen jött lehűlésben. 

Sok esőre számíthatunk a héten Fotó: Turbéky Eszter

Esővel búcsúzik az idei nyár

A Dunántúlon már pusztított a hidegfront, ami erős széllel és heves viharokkal tört be hazánkba hétfő éjjel. A viharos szél több megyében fákat döntött ki, ágakat tört le, amik házakra, vezetékekre, utakra dőltek. A Balatonnál 100 km/órás széllökéseket is mértek. Az előrejelzések szerint a hét további részében sem tehetjük el az esernyőt, ugyanis heves zivatarok kísérik a hidegfrontot, mely végigvonul hazánk felett. Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerint széllökésekkel, jéggel és akár 25 mm csapadékkal társulhatnak a zivatarok.

3-5 cm-t elérő, néhol esetleg ezt meghaladó átmérőjű jég is eshet. Fotó: VEOL

 

Mérséklődik a hőség, jön a felfrissülés

A Köpönyeg.hu szerint hét elején keleten még marad a 30 fok feletti hőség, de nyugaton már 23 fokig is visszaeshet a hőmérséklet. Szerdán lesz a leghűvösebb az idő, a szakemberek keletre 28-30 fokot, máshová viszont csak 21-26 fokot jósolnak, erős széllel és zivatarral. 

Csütörtökön újra melegedni kezd majd az idő, 28 fokos maximummal és a viharoknak is búcsút inthetünk. Keleten, északkeleten még előfordulhatnak elszórt záporok, zivatarok, míg másutt csökkenni fog a felhőzet mennyisége és egyre inkább a napsütésé lesz a főszerep. Szeptember 1-én, pénteken sok napsütésre számíthatunk, eső aznap már nem valószínű, a nappali felmelegedés pedig 24 és 29 fok közé erősödik, így az iskolatáskákba nem kell betenni az esernyőt is a tankönyvek mellé. 

fejfájás, stressz, szorongás, időjárás, depresszió,
A légnyomás ingadozás sokaknak okozhat kellemetlenséget. Fotó: Pixabay.com

Ezúttal nem a hőségtől fog fájni a fejed

A szervezetünket is megterhelheti a légnyomás ingadozás, ami a szél és helyi záporok, zivatargócok miatt lesz tapasztalható. Az olyan általános tünetek mellett, mint a tartós, migrénes fejfájás vagy ingerlékenység, alvászavar és koncentrációs problémák is jelentkezhetnek a következő napokban. Várhatóan erősödni fognak a krónikus betegségek tünetei is. Az arra érzékenyeknél például vérnyomás ingadozás vagy szédülés is jelentkezhet. Az egészségügyi problémák hatással lehetnek a munkatempónkra és stressztűrő képességünkre is, de problémát okozhatnak a közlekedésben is, hiszen a fáradtabb, ingerlékenyebb sofőr könnyebben okozhat balesetet, amiben csak plusz tényező az eső és az esetleges viharkár okozta akadályok kikerülése. 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.