tóth gabi
Ezeket érdemes mindenképpen elkerülnöd, hogyha nem szeretnél a csalók áldozatává válni.
A különböző közösségi média alkalmazások népszerűsége töretlen. Azonban ez az ismertség visszájára is elsülhet, amely most két app esetében ki is derült.
James, McQuiggan, a KnowBe4 cég biztonság tudatossági szóvivője elárulta, hogy a WhatsApp-on és a Snapchaten van egy olyan funkció, amely lehetőséget ad a visszaéléseknek.
Érdemes elkerülni azokat a névtelen üzenetküldő vagy automatikus üzenettörlő funkciókkal rendelkező alkalmazásokat, mivel ezek megnehezítik a visszaélések kiszűrését
- magyarázta a szakember, aki hozzátette, hogy ezek sok népszerű alkalmazásban megtalálhatók, ezért érdemes olyan applikációt keresni amely ezeket nem tartalmazza.
McQuiggan azt is elmondta, hogy a jó üzenetküldő alkalmazások végponttól végpontig titkosítottak. A szakértő azt is javasolja, hogy olyan alkalmazásokat használjon, amelyek telefonszámhoz kapcsolódnak, nem csak a nevéhez.
„Azok az alkalmazások, amelyek telefonszámot kérnek azonosítóként, például az e-mail-címet a felhasználónevekhez, biztonságosabbak, mivel ez egy olyan szám, amely nem kapcsolódik közvetlenül névhez vagy e-mail-címhez” - fejtette ki a szakember, majd hozzátette, hogy nem minden üzenetküldő alkalmazás egyforma, ezért érdemes alaposan utánajárni, mielőtt kiválasztjuk a megfelelőt.
Nemrégiben egy összeállítás is készült a legmegbízhatóbb üzenetküldő alkalmazásokról, amelyet toronymagasan a Signal nyert meg. Olyan vetélytársakat utasított maga mögé, mint a WhatsApp, az iMessage, a Telegram vagy a Facebook Messenger. A Signal volt az egyetlen alkalmazás, amely alapértelmezés szerint titkosított csevegési biztonsági mentéseket kínált, ezzel a funkcióval a WhatsApp és az iMessage is rendelkezik, azonban ennek a beállítását a felhasználónak engedélyeznie kell - írja a The Sun.