Létrehozva: 2023.08.04.

Mitől lesz jó egy iskolatáska? Segítünk választani!

Nem mindegy miben cipelik a sok tanszert a diákok, főleg egy első osztályos esetében nem. Az ár mellett ezért sok más szempontot is érdemes figyelembe venni iskolatáska vásárláskor.

Hatalmas kínálattal várják az üzletek az iskolakezdésre készülő vásárlókat. Iskolatáskákból is van bőven van választék, lehet kapni váll és háti táskát, iskolatáskát, ergonomikus táskát, hátizsákot és oldaltáskát is. Mi a különbség köztük és milyen egy ideális iskolatáska? Most kiderül!

iskolatáska
Ilyen egy első osztályos számára ideális iskolatáska. / Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld

Ezért fontos a megfelelő iskolatáska

A testsúlyuk 10%-ánál nehezebb táskát nem volna szabad a diákoknak a hátukon cipelni, mégis sokszor kénytelenek. A túl nehéz vagy nem megfelelően hordott táska pedig meghúzhatja az ínszalagokat és az izmokat, sérülést és fájdalmat okozva a nyakban és a derékban. Ez súlyos esetben akár a gerinc deformitásához, például gerincferdüléshez vezethet. Ezért is fontos, hogy a súlyt megfelelően oszlassuk el a gyermek hátán. Ehhez pedig elengedhetetlen egy megfelelő kialakítású és méretű iskolatáska.

Milyen táska kell egy első osztályos gyermeknek?

Első táska esetén érdemes a hagyományos, téglalap formájú, merevített modelleket megvásárolni, méghozzá az iskolatáska elnevezésűeket. Ezek már azért is praktikusak, mivel a füzetek, könyvek nehezebben gyűrődnek össze bennük és könnyebb rendezetten belepakolni. A merevített modelleken belül az ergonómiai táskákat keressük, mivel ezek anatómiailag formált hátrésszel rendelkeznek. Az ára ezeknek a táskáknak nagyjából 10.000 forintról indul.

Mekkora az ideális táska?

Gyakran elkövetik a szülők azt a hibát, hogy egy számmal kisebb vagy nagyobb táskát vesznek a kelleténél. Így hiába tudja a táska amit tudnia kell, még se tölti be a funkcióját. Éppen ezért érdemes ráadni a gyerekre a táskát még a kasszába állás előtt, hogy megbizonyosodjunk arról, jól illeszkedik a hátára. Az ideális méretű kicsivel a nadrág derék része felett, a csípőn is támaszkodik! Így egyenletesebben oszlik el a terhelés, a csípő egy kicsit előre billen, a vállpántokkal pedig hátrébb húzhatjuk a vállakat a helyes tartás érdekében. A táska ne legyen szélesebb, mint a gyermek válla. A vállpántjai legyenek megfelelően szélesek, vagyis minimum 3 centisek. A táska kiválasztásánál keressük a praktikus oldalzsebekkel, névcímkével, és fényvisszaverő felülettel ellátott modelleket. Az is praktikus, ha a táska belsejében több rekesz is van.

iskolatáska
Keressük az oldalzsebekkel ellátott modelleket. Fotó: Nagy Lajos / Veszprém Megyei Napló

Milyen anyagból készül egy jó iskolatáska?

Az anyagát tekintve részesítsük előnyben az impregnált, vízálló anyagból készült modelleket, amiket mosógépben nem, de speciális mosószerrel, kézzel ki tudunk majd tisztítani. Érdemesebb ellenálló, műszállal kevert anyagokból készült iskolatáskát vásárolni, a hófehér és világos színt pedig kerülni. A táska alja legyen strapabíró, erős anyagból és az sem árt, ha a hátrésznél szellőzést biztosító anyag található, így ugyanis kevésbé fülled be a gyermekek háta.

Milyen nehéz egy jó iskolatáska?

Az ideális táska súlya egy első osztályos esetében a szakértők szerint nem haladja meg az 1,2 kg-ot. Ha nem találunk ilyen súlyú táskát, törekedjünk arra, hogy minél könnyebb modellt vásároljunk.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek