Magyar Péter nem az első a Tisza pártban aki újságírókra támadna

INSIDER
Létrehozva: 2023.08.17.

Meg ne nyisd, ha ilyen üzenetet kapsz a Messengeren, nagy veszélyben vagyunk!

Már konkrét üzenetben próbálkoznak a csalók, akik valódibbnak tűnnek, mint valaha.

Kedden délután kapott egy különös üzenetet Alexandra, miszerint egy Facebook-csoportban őt, és a róla készült képeit ócsárolják. Ezt követően a feltételezett csaló kifejtette, hogy ez egy olyan titkosított csoport, amelyben 14 ezer aktív tag van, és mindenféle képek vannak Alexandráról, köztük olyanok is, amit maximum csupán a párjának küldene el az ember.

Alexandrát erre az oldalra irányította a csaló linkje.

Ezután az elkövető próbálta meggyőzni a négygyerekes családanyát arról, hogy neki „nem áll szándékában ártani”, és az elküldött linken a bejelentkezést követően tudja megnézni a róla kikerült fotókat a csoportban. Szandi azonban nem dőlt be a csalónak, és leszögezte, hogy semmilyen linket nem fog megnyitni, ha valóban segítene szeretne a csaló, akkor fotózza ki a már többször említett linkből a képeket. Ez természetesen nem történt meg, a csaló végül elköszönt.

Gyanús volt az üzenet, azonnal éreztem, hogy ez átverés. Olyan nincs, hogy be kell lépnem valahova, és egyből benne leszek egy csoportban. Többször is kértem, hogy bizonyítsa fotókkal a mondandóját, de próbált kitérő válaszokat adni. Az viszont rémisztő, hogy mennyire valódinak tűnt ez az egész. Szerintem a párkapcsolatban élők java része küld ilyen jellegű fotót a párjának, biztos vannak olyanok, akik be fognak dőlni ennek a csalásnak.


Így kerülheti el, hogy áldozattá váljon 

A rendőrség is figyelmeztet a visszaélésekre. 

Ahogyan a való életben, úgy a kibertérben is a bűnözők arra törekednek, hogy átverjék az embereket. Az internet által nyújtott anonimitás és a személyes találkozások hiánya komoly segítséget nyújt nekik ebben. Egyes esetekben közvetlenül pénzbeli vagy anyagi javakat próbálnak megszerezni, más esetekben pedig a bankkártya- vagy online adatokat célozzák meg. Az e-maileknél és üzeneteknél mindig győződjön meg róla, hogy valóban az a feladó-e, akinek mondja magát, és csak ezt követően kattintson bármilyen linkre az üzenetben. Használjon telefonján, és számítógépén olyan programot amely ellenőrzi az üzeneteket, letöltéseket és webhelyeket. 

A csaló Alexandra internetes adatait akarta valószínűleg ellopni, azaz nevével, fotójával, Facebook-profiljával akart visszaélni.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek