5°C
9°C

Miklós névnapja

RETRO RÁDIÓ

Eljött a nagy nap, több mint 100 ezer magyar diák sorsa dől ma el

Piréz
Szerző
Piréz
Létrehozva2023. 07. 26. 07:15

Este 8-ig kell várni az izgalmas pillanatra.

A hazai felsőoktatási intézmények július 26-án este 8 órakor hirdetik ki az idei felvételi ponthatárokat. Aki elérte a szükséges pontszámot, és a jelentkezéskor megadta a telefonszámát, azt sms-ben értesítik a sikerről.

Fotó: Pixabay

Bár az érettségi vizsgákon, a felvételiken és az ügyintézés utolsó határidején is már rég túlvagyunk, azért lehetnek meglepetések. Hiába viszonylag állandó a legkedveltebb egyetemek és szakok köre, 2011 óta nem jelentkeztek annyian a felsőoktatásba, mint idén

Hogy miként alakul ki a ponthatár?

  1. a felvételiző pontszáma
  2. a jelentkezők száma
  3. a szak kapacitása

alapján. Ha többen jelentkeztek az adott szakra, mint amennyi a férőhely, akkor a pontszámok alapján sorba rendezett felvételizők között a rendelkezésre álló helyek alapján meghúzzák a vonalat, és az utolsó beférő diák pontszáma lesz a ponthatár. Akik ez alatt maradnak, azoknál a második helyen bejelölt iskola jöhet már csak szóba, feltéve, hogy oda elég az elért pontszám, és így tovább. Aki egyáltalán nem jár sikerrel, még mindig választhatja a fizetős szakokat.

A nagy eseményt Budapesten és sok vidéki városban is buliba bújtatva lehet megélni. Az eredményhirdetős Pont ott partik ingyenesek, de a fővárosira regisztrálni kell, ezt ide kattintva tudod megtenni. A Budapest Park már délután háromkor megnyitja kapuit a felvételizők előtt, akik aztán bízhatnak benne, hogy vágyott egyetemük is hasonlóképp tárt kapukkal várja majd őket.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.