kulcsár edina
Párjával együtt lett öngyilkos, de édesanyja nem akarja elhinni, hogy önszántából halt meg. Most egy hangfelvétel különös megvilágításba helyezi a történteket.
Megdöbbentő az a hangüzenet, amit az erdőkertesi kettős öngyilkosság áldozatának édesanyjához juttatott el egy barátja - írta meg a Ripost. Most engedélyt kaptunk a hangfelvétel nyilvánosságra hozatalára az édesanyától. A hangüzenetben Kata panaszkodott a párjára, akivel se vele-se nélküle kapcsolatban voltak.
Kata tavaly nyáron szakított a vőlegényével, később azonban vele együtt halt meg. A fiatalok az erdőkertesi fás terület szélén megálltak az autójukkal, majd az utastérbe vezették a kipufogógázt. Mire egy járókelő rájuk talált, már túl késő volt. Hiába törték be a szélvédőt és hiába érkeztek a helyszínre tűzoltók és mentők, Katit és Danit sem lehetett már újraéleszteni. A lány édesanyja tudni szeretné a teljes igazságot. A gyermeke halála után elszánt nyomozásba kezdett, és felvette a kapcsolatot Kata közeli ismerőseivel. Egyikük továbbította neki azt a hangfelvételt, amelyiket most a Bors rendelkezésére bocsátott.
Gondoltam rá, hogy ha kajakra elhagynám, akkor öngyilkos lenne. Vagy nekem az utca sötét, így megvárna és kinyírna. Ki tudja, ha olyan lelkiállapotba kerülne… Annyira szeret… Annyira betegesen ragaszkodik hozzám, hogy ilyet én még nem láttam. Eddig egyik csávóm sem volt ennyire beteges…. Hogy mindenhova…. Kati, Kati, Kati…. Kivagyok amúgy ettől.
- mondja a lány a felvételen.
Makai Gábor klinikai szakpszichológus a konkrét üggyel kapcsolatban etikai és szakmai okokból nem nyilatkozhatott, de általánosságban kifejtette az álláspontját.
Ha egy pár egyik tagja szeretné a kapcsolatot megszakítani, de a másik még ragaszkodik a kedveséhez és kapcsolódni szeretne hozzá, az ellenérzést, mi több, félelmet válthat ki abban, aki már nem akarja a kapcsolatot folytatni
– mondta a szakember és hozzátette: az elutasítás a ragaszkodó félben óriási feszültséget okozhat.
"Ha valaki nem fogadja el, hogy a kapcsolat véget ért, minden bizonnyal küzdeni kezd annak megmentéséért, viszont ez a küzdelem a másik érintettben ellenérzést, vagy akár félelmet eredményezhet. Ha valaki nagyon kitartó, előfordulhat, hogy átlépi a határokat, például zaklatja a másikat. Ez abból, aki a szakítás mellett döntött, folyamatos készültséget vált ki, hiszen szeretne a helyzettől megszabadulni. Ugyanakkor az is feszültté válik az elutasítástól, aki ragaszkodik a másik félhez" - fejtette ki a szakember.
A rendőrség közigazgatási eljárásban vizsgálta a történteket. A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a következő választ adta a Bors érdeklődésére: "Megkeresésére válaszolva tájékoztatom, hogy a halálesetek kapcsán idegenkezűség gyanúja nem merült fel. Gödöllői kollégáim az általános közigazgatási rendtartás keretein belül vizsgálták a körülményeket, amiről bővebb tájékoztatást nem áll módunkban adni."
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123-as ingyenes lelkielsősegély-számot, vagy keresse fel a www.ongyilkossagmegelozes.hu oldalt!