Szlovákiában Orbán Viktor szövetségese nyerte a választásokat

POLITIK
4 hónapja

Megrendítő: szörnyű hírt közöltek az orvosok a 6 éves Dórikával, de a kislány egy pillanatig sem adja fel

Jótékonysági futóversenyt és gyereknapot tartottak Tégláson. A befolyt összeget a 11 éves izomsorvadásos kislány kapta.

Hatalmas érdeklődéssel, több mint 700 nevezővel indult el május 28-án délelőtt a Tündérkör Alapítvány futóversenyének első köre a téglási F1 gokart pályán. A jótékonysági futáson mindenki nyer, valamennyi résztvevő, beérkező futó érmet kap, sőt almát, vizet, ami jól esik. A szervezők rendezvényükkel hívják fel a figyelmet az elesett, fogyatékkal élő gyermekekre.

Több százan futották le a Tündérkört  Fotó: KISS ANNAMARIE

A Tündérkör Alapítvány már a nyolcadik jótékonysági sporteseményét, a Tündérfutást rendezte meg. A rendezvényük célja, hogy a sérült, fogyatékkal élő és elesett gyermekekre irányítsa a figyelmet és támogatást is szerezzen nekik. Az alapítvány mindig kiválaszt egy gyermeket, aki egy nagyobb összegű támogatási csomagot kap. 2023-ban ezt a 11 éves Dórika érdemelte ki. A hajdúböszörményi kislány egy egyelőre be nem azonosított izomsorvadási típusban szenved. Emiatt nemrég mindkét lábát egyszerre műtötték meg.

 Az anyukája egyedül neveli a kislányt, egy apró albérletben élnek, mellette pedig 4 órában dolgozik. A kislány azért, hogy állapota javuljon, mindennap jógára vagy tornára jár. 

Nagyon meghatódtunk, amikor mondták, hogy támogatni szeretnék Dórikát. Nem is gondoltunk rá, hogy ilyesmi megtörténhet 

– mondta el a Borsnak Igaz Nagy Anita, Dórika anyukája. 

A 11 éves Dórika újra lefutotta a Tündérkört  Fotó: Tündérkör Alapítvány

A kislányt 6 éves korában diagnosztizálták a szörnyű betegséggel. Édesanyjának eleinte csak az tűnt fel, hogy Dórika folyton lábujjhegyen járt. 

Tavaly májusban mindkét lábát megműtötték, az Achilles-izmot hosszabbították meg. Szerencsére a műtét jól sikerült, hiszen augusztus végén, bár akkor még mankóval, a 7. Tündérfutáson sikerült végiggyalogolnia az 500 méteres távot. Akkoriban, hogy ezt a távot sétálva megtegye, egy hatalmas célkitűzés volt számára, amit sikeresen teljesített

 – árulta el a kislány édesanyja.

Ezen a rendezvényen egyetlen célunk van: minél nagyobb figyelmet kapjanak az elesett gyerekek, fogyatékkal élő gyerekek, vagy akik kimaradtak a szociális segítőhálóból. Aki vett részt ilyen rendezvényen, tudja, hogy leírhatatlan és megismételhetetlen érték, amikor egy sérült gyermek beér a célba, és látszik az arcán az öröm, a hit

 – fogalmazott Tóth Zsé Ferenc a Borsnak, a Tündérkör alapítvány elnöke, aki arról is beszélt, hogy minden versenyen választanak 20 olyan gyermeket, akik mozgássérültek, ennek ellenére indulnak a Tündérkörön. Ezek a versenyzők Különleges Tündér díjat kapnak. Tavaly Dórikát is kitüntették ezzel a díjjal. Az alapítvány elnöke a Borsnak azt is elárulta, hogy Dórika legnagyobb vágya egy kiskutya volt, ezért az alapítvány egy menhelyi mentett négylábúval is megajándékozta a kislányt, akivel idén már együtt vettek részt a futáson.

 

Ez is érdekelhet

origo.hu

Tömegverekedés a pesti Decathlonban a Nyugati térnél - videó

origo.hu

Verekedős balhé tört ki a pesti Decathlonban a Nyugati térnél - videó

borsonline.hu

Kitűnően teljesít a bentlakásos iskolában a halva született Dorci

mandiner.hu

Fico elárulta, hogyan viszonyul az orosz-ukrán háborúhoz

metropol.hu

Elfogatóparancsot adtak ki Dévai Ferenc ellen

mandiner.hu

A nyugatifény.hu éppen most buzizta le a magyar és szlovák miniszterelnököt

origo.hu

Keresztelő közben szakadt le egy templom teteje, rengeteg a halott - képek

travelo.hu

Hihetetlen, de 8,5 mázsát nyom az ország legsúlyosabb óriástöke

origo.hu

Családtámogatás az árakon és a munkatársakon keresztül (x)

life.hu

A tested csodákra képes: így veszi fel a harcot a kórokozók, baktériumok ellen(x)

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek

INSIDER

József nádor ükunokája: "Dolgozunk Mindszenty boldoggá avatásáért"

INSIDER

Ezt ki kell próbálnod! Így spórolhatsz még többet az online árfigyelő segítségével

INSIDER

A baloldal ellenezte a Városliget újjáéledését, ma milliók látogatják és zöldebb, mint valaha - videó

INSIDER

9 dolog, amit tudni lehet az új CSOK Pluszról

INSIDER

Röhögjünk együtt a legkreténebb baloldali politikusokon - videó!

INSIDER

Kellemes meleggel, napsütéssel folytatódik az október

INSIDER

Interjút adott a százhalombattai rémként elhíresült gyilkos

INSIDER

Dráma Békéscsabán: súlyosan megégett egy kislány, ilyen állapotban van most