Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2023.03.10.
Módosítva: 2023.03.10.

Orbán Viktor: Soha ilyen közel nem voltunk még a világháborúhoz

Orbán Viktor a Jó reggelt, Magyarország! vendégeként a béke fontosságáról, az infláció visszaszorításáról és gyermekvédelmi kérdésekről is beszélt.

Orbán Viktor péntek reggel ismét a Jó reggelt, Magyarország! vendége volt. Elsőként arról beszélt a Kossuth Rádió stúdiójában, mekkora esélye van arra, hogy az orosz-ukrán háború világháborúvá eszkalálódik.

Orbán Viktor, Jó reggelt, Magyarország!, Facebook
Orbán Viktor a Jó reggelt, Magyarország! vendégeként a béke fontosságáról, az infláció visszaszorításáról és gyermekvédelmi kérdésekről is beszélt Fotó: Facebook

Egy évvel ezelőtt mindannyian abban reménykedtünk, hogy ez a fegyveres konfliktus nem terebélyesedik igazi háborúvá, vagy ha mégis, földrajzilag korlátozott marad, a bevont, bevonódó országok száma csekély lesz, és hamar véget ér. Mindennek az ellenkezője történt. A háború egy év után sokkal durvább és kegyetlenebb – kezdte Orbán Viktor, hozzátéve: mindkét oldalon 100 ezer felett vannak a halottak és jóvátehetetlenül sérültek száma.

Ahelyett, hogy a nemzetközi közvélemény elköteleződne a béke mellett, a világ kettévált – folytatta. Kiemelte: sokan szorgalmazzák a békét, Magyarország mellett a türkök, az arabok, a kínaiak vagy az afrikaiak például tűzszünetet és béketárgyalásokat szorgalmaznak, a nyugat azonban nem. A nyugati világ vezetői háborús lázban égnek, annak megnyerésére buzdító, még több áldozatról szóló beszédeket tartanak és egyre veszélyesebb fegyvereket küldenek Ukrajnába.  

"Nagyon közel vagyunk szerintem ahhoz, hogy komoly javaslatként kerüljön asztalra, hogy Ukrajnával szövetséges országok katonái is lépjék át a határt. 

Azt kell tehát mondanom, hogy soha ilyen közel nem voltunk ahhoz, a világ soha nem volt ilyen közel ahhoz, hogy egy lokális háborúból világháború legyen. Ennek a valószínűsége napról napra nő.

Magyarország a béke pártján áll

A Vatikán mellett – ami nem tagja az EU-nak – Magyarország az egyetlen európai békepárti fél – emelte ki a miniszterelnök. 

Emellett arról is beszélt: természetesen hadseregre szüksége van minden országnak, így Magyarországnak is, hogy jövőnk legyen. Fontos a Honvédség ütőképessége, ezért növelni kell a katonák számát, elkötelezettségét, képzési szintjüket, megbecsülésüket, és modern fegyvereket kel a rendelkezésükre bocsátani.

Míg a béke mellett vagyunk, Magyarországnak nem szabad védtelennek lennie. Mi nem azért akarunk békét, mert nincs erőnk megvédeni magunkat, hanem azért, mert a béke jó, a háború meg rossz!

Fontos, hogy Magyarország egyszerre legyen katonailag erős és békepárti."

A leggyorsabb inflációcsökkentő eszköz a szankciók eltörlése lenne

A rádióinterjú során az infláció kérdése is szóba került. Ennek kapcsán Orbán Viktor elmondta: az év végére 10 százalék alá megy az infláció mértéke

"Az a fontos, hogy az év végére 10 százalék alá szorítsuk az inflációt. Az ehhez szükséges döntéseket a kormány meghozta. Mindenki el is fogadja, hogy ezek jó döntések" – mondta Orbán Viktor, hozzátéve: a 20 inflációellenes döntést széleskörűen támogatják az emberek, és abban is egyetértés van, hogy ezek eredményesek esznek.

Orbán Viktor azt mondta: biztos abban, hogy ha a szankciókat holnap reggel megszüntetnék, akkor azonnal, egy lépésben legalább a felére csökkenne az infláció, és elkezdene visszatérni a 2-3 százalékos tartományba. Emlékeztetett: tíz szankciós csomag van már mögöttünk, ami "tíz véres csatát" jelent politikai értelemben, amikor a magyar érdekekért ki kellett állni, és a külügyminiszter vezetésével ezeket a csatákat "sikeresen le is hoztuk".

Magyarország nem enged a gyermekvédelem kérdésében

A miniszterelnök a gyermekvédelmi kérdésekről is szót ejtett, a hazai gyermekvédelmi törvények szigorításáról. Elmondta: szülhet újabb konfliktusoka a törvényszigorítás Brüsszel és Magyarország közt, mi azonban kiállunk a szülők gyermeknevelési jogai mellett.

"Három nagy ügyben van kibékíthetetlennek látszó véleménykülönbség a brüsszeli bürokraták és Magyarország közt: a migráció kérdése, a háború kérdése és a gender-ügy, ami a gyermekvédelem ügye. 

Brüsszelben azt követelik, hogy a gyermekvédelem ügyében szüntessük meg a szülők elsőbbségét. Magyarország pedig ragaszkodik ahhoz, hogy kiskorú gyermekek esetében a gyerekek nevelése a szülők felelőssége, és ezt senki nem veheti el tőlük.

 Brüsszel szerint a gyermek neveléséért nem a szülő viseli a felelősséget, hanem mindenféle modern eszméket megtestesítő, furcsa szokásoknak hódoló aktivisták." 

Hozzátette: a szülőknek joguk van ahhoz, hogy megvédjék a gyerekeiket, és joggal várják el a mindenkori kormányzattól, hogy segítsen nekik megvédeni a gyermekeiket, és a komány segítse őket abban, hogy a gyermekneveléshez való joguk kizárólagos maradjon és senki ne nyúlhasson a gyerekeinkhez se fizikai, se mentális értelemben.

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek