kulcsár edina
Személyesen kereste fel az otthonát elvesztő asszonyt az az ügyvédnő, aki elindította a hazai ügyvédek külön gyűjtését. Kiderült, hogy a pénz mellett szakértelmükkel is támogathatják Terikét.
Talán már nincs is olyan, aki ne ismerné Sümegi Gyuláné kálváriáját. A nő tíz éve elvesztette a férjét, aki rákbeteg volt, idén nála is kimutatták a daganatos betegséget, ám a háromgyerekes asszony szembenézett vele és elkezdett harcolni az életéért. Idén év elején azonban további csapás érte Terikét, akinek porrá égett az otthona, amíg ő a kemoterápiás kezelésén volt. A szerencsétlen sorsú édesanya történetét sokan megismerték, és a magyar emberek adakozni kezdtek. Az asszony lakhelyén elindult egy adománygyűjtés, ami egyre közelebb viszi ahhoz, hogy újra otthona lehessen.
A sok jó szándékú felajánlás mellett az ügyvédek is mozgósították magukat, hogy Terikének mielőbb meglehessen a vágyott konténerháza.
"Amikor megtudtam, hogy mi történt a szülőfalumban Terikével azonnal tudtam, hogy valamit tennem kell, és beszéltem polgármester asszonnyal, hogy megtudjam, hogyan segíthetnék, majd egy felhívást tettem közzé a budapesti ügyvédek közösségi média csoportjában, ahonnan több támogató ügyvéd kolléga is jelezte segítő szándékát."
A kollégáimmal igyekszünk mindig azokon segíteni, akik erre rászorulnak
– mondta Dr. Fodor Katalin, aki azt is elárulta, hogy az egyik kolléganője, dr. Molnár Adél biztatására kezdték meg adománygyűjtési akciójukat, ami már a fővárosi jogászokon túlnőtte magát, már országszerte gyűjtenek.
A magyar ügyvédek gyűjtését kezdeményező Fodor Katalin kislányával, Kincsővel március 15-én ellátogatott az özvegyasszonyhoz, mert arra volt kíváncsi, hogy tudna még segíteni. Nem érkezett üres kézzel, hiszen Kincső egy plüssnyuszit adott ajándékba a földönfutóvá lett édesanyának.
Abban maradtunk, hogy segítünk tisztázni a jogszabályi kereteket, hogy pontosan milyen feltételekkel kaphat konténerház használatbavételi engedélyt, milyen jogi feltételei vannak annak, hogy egy ilyen ház Magyarországon legálisan lakhatásra alkalmassá nyilvánítható legyen, beleértve a belmagasságot, a közművesítettséget.
"Ezeknek segítünk utána nézni, hogy ne fordulhasson elő az, hogy olyan konténerházat vásárol Terike, ami nem felel meg a jogi feltételeknek."
- osztotta meg az ügyvédnő a Borssal, aki arról is beszélt, hogy az özvegyasszony leendő otthonának konkrét vállalkozói és az adás-vételi szerződéseit is véleményezik, hogy az sokak által összeadott pénzt és egyéb adományokat a leghatékonyabban tudja használni. Mindezek mellett azt is elhatározták, hogy az eddig országos gyűjtésüket nemzetközivé bővítik.
"Már jó ideje igyekszem Terikének segíteni, de mindig meg tud lepni az az összefogás, az a sok jószándék, amivel szembe találkozom, amikor a szülőfalumban élő asszony ügyével foglalkozom. Gyakran el is érzékenyít, hogy a szalkszentmártoniak mennyire a háromgyerekes nő mellé álltak, emellett a kollégáim adományait jó látni, hiszen a budapesti ügyvédek mellett az ország számos pontjáról érkeztek felajánlások, sőt kamarai tisztségviselőktől is."
- fejtette ki elcsukló hangon Dr. Fodor Katalin.