RETRO RÁDIÓ

Nem tréfa: április 1-jétől megszűnnek BKK-bérletek és jegyek

Piréz
Szerző
Piréz
Létrehozva2023. 03. 31. 11:45
Frissítve2023. 03. 31. 11:56

A reptéri busz jegyára viszont ismét emelkedett.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) bejelentette, hogy április 1-jével megszűnik a metrószakaszjegy, az átszállójegy, a kiegészítő heti Budapest-bérlet, a Budapest-hetijegy és az 5/30 napijegy a fővárosi tömegközlekedésben. Indoklásuk szerint ezek a jegytípusok kihasználatlanok voltak. 

M3-as metró BKK felújítás
Fotó: BKK

A változások sorában rossz és jó hírek egyaránt vannak. Nem jó hír a légi utazásokat tervezőknek, hogy tíz hónapon belül másodszor drágul a ferihegyi járat: a 100E reptéri buszra az eddigi 1500 forint helyett 2200 forintért lehet jegyet váltani. 

Örvendetes viszont, hogy szombaton újraindul a fogaskerekű a téli üzemszünet után, ráadásul azt ígérik, hogy az időközben felújított pályán csendesebben és üzembiztosabban járnak majd a szerelvények. A kora reggeli és késő esti órákban ugyanakkor megmarad a tavaly bevezetett úgynevezett telefogas-rendszer, aminek az a lényege, hogy a járat csak azon a szakaszon és akkor közlekedik, amikorra előzetesen megrendelték. A tervek szerint nyáron nyitott nosztalgiaszerelvény is jár majd a Városmajor és a Széchenyi-hegy között.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.