kulcsár edina
Eddig sem volt nagy titok, hogy Gyurcsány Ferenc mozgatja a szálakat a baloldalon. Most azonban előbújt az árnyékból, és a kettős párttagság bevezetésével Gyurcsány elkezdte az egész baloldalt maga alá gyűrni. Elkezdődött az átigazolási szezon a politikában...
Mire készül Gyurcsány Ferenc? – teszik fel sokan a kérdést, amikor a DK és a teljes baloldal főnöke időről-időre azt közli közösségi oldalakon, hogy „készülünk”. Mi másra készülhetne, mint első körben a 2024-es önkormányzati, valamint az azzal egy időben tartott európai parlamenti választásokra? Amennyiben ezeken a voksolásokon sikerül bizonyítania, hogy a DK az ellenzék meghatározó ereje, gőzerővel ráfordulnának a következő országgyűlési választásokra.
Gyurcsány és a felesége azonban még a 2024-es szavazás előtt az egész baloldalt be akarja gyűrni maguk alá. Ezért is állhatott elő a Gyurcsány-párt azzal az ötlettel, hogy szívesen látják azokat is, akik más pártnak a tagjai, vagyis lehetőséget biztosítanak számukra a DK-hoz való csatlakozásra. Gyurcsány úgy döntött, nincs szükség ennyi ellenzéki törpepártra, a kettős párttagság lehetőségével megkezdődött az összeolvasztási folyamat, vagy ahogyan a fociban mondják: az átigazolási szezon...
A DK-ba történő átigazolások már korábban megkezdődtek, elsősorban a fővárosi önkormányzatok vezetői köréből léptek át többen a Gyurcsány-pártba. Két éve Kiss László III. kerületi és Szaniszló Sándor XVIII. kerületi polgármester is úgy döntött, csatlakozik a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalícióhoz. Az átigazolást kommentálva a HVG úgy fogalmazott, „Gyurcsány predátor üzemmódba kapcsolt, és élvezi.”
Legutóbb Újpest polgármestere, Déri Tibor döntött úgy, hogy kilép a Momentumból, és csatlakozik a DK fővárosi frakciójához. Két volt párbeszédes politikus, Szücs Balázs erzsébetvárosi alpolgármester és Erdősi Éva volt csepeli polgármesterjelölt is a DK-hoz igazolt.
Vidéken is toboroznak Gyurcsányék. Szilágyi Szabolcs miskolci önkormányzati képviselő november 15-én bejelentette, hogy kilépett a Jobbikból, és a Demokratikus Koalíció frakciócsoportjának a tagja lesz.
Gyurcsány már a választások után világossá tette, hogy a baloldalon nincs más lehetőség csak, ő és a DK. Ő szabja meg az irányt, amihez csak csatlakozni lehet, a dolgokba beleszólni nem. Vagyis az újonnan igazolt politikusoknak csak a kispadon jut hely. A szintén törpepárttá zsugorodott MSZP-nek nincsen hosszútávú jövője, Gyurcsányék még feltehetően 2024-ig maguk alá gyűrik az egykor szebb napokat látott pártot. A szocialisták volt elnöke, Molnár Gyula már a nyáron belépett a DK-ba. A kérdés csak az, ki lesz a következő.
Gyurcsány Ferenc tehát hamarosan hivatalosan is átveszi a hatalmat a baloldalon, és arra készül, hogy ezt tegye az országban is, annak ellenére, hogy a magyar nép már többször a tudomására adta: nem kér belőle. A szemkilövető, nyomorba taszító, külföldi érdekeket kiszolgáló Gyurcsány-kormányok ideje véglegesen lejárt...