Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2022.10.04.
Módosítva: 2022.10.04.

A gyönyörű Lukréciával lőtt közös fotót Orbán Viktor - Fotó

A miniszterelnök közösségi oldalán osztotta meg a képet.

Szerző Ripost

Magyarországon közel 3 millió kutyát és valamivel több mint 3 millió macskát tartanak. Magyarország Kormánya folyamatosan törekszik az állatok védelmét szolgáló intézkedések bevezetésére és a civil szervezetek támogatásának bővítésére. A jogszabályi háttér kialakításánál figyelembe veszik az ember és állat együttélésének legkézzelfoghatóbb eszközeit. Gondoljunk csak arra, hogy bevezetésre került a mikrochip kötelező behelyezése, vagy arra, hogy több száz millió forintot biztosított ivartalanítási programra a Magyar Falu Program és a civil állatvédő szervezeteknek szóló pályázat keretein belül.

ORBÁN Viktor
Fotó: Fischer Zoltán

Az állatok világnapja alkalmából Orbán Viktor miniszterelnök egy friss Facebook-bejegyzéssel érkezett.

 

Állatok világnapja. Vigyázzunk rájuk! 

 

- írta a képhez, amin épp Lukréciát, a cicát simogatja.

Magyarország Kormánya 2021. februárjában állatvédelmi online felmérést indított „Közös ügyünk az állatvédelem” címmel, amelynek során több mint negyed millióan mondták el véleményüket. A kitöltések kiemelkedő száma a társadalmi összefogás súlyát mutatja és rendkívüli lehetőség előtt áll a terület. Az állatvédelem fejlődését szolgáló kormányzati intézkedések szorosan illeszkednek az ágazat versenyképességét támogató döntések sorozatába. Egyetértési pontokat kerestek és találtak az állatvédelem és a felelős állattartás ügyében, amelyet Magyarország Kormánya felhasznált döntései meghozatalához.

A kérdésekre adott válaszokból kirajzolódik az igény az állatmenhelyek és az állatvédelemmel foglalkozó civil szervezetek támogatására. Egyhangú véleményként fogalmazódott meg, hogy a felelős állattartásra való nevelést már kisgyermekkorban el kell kezdeni. A hatóságoktól szigorúbb fellépését várnak, egy országos ivartalanítási programra van szükség, meg kell reformálni a kóbor kutyák befogását.

A felmérést követően egy sor intézkedés indult:

  • Magyarország Kormánya több mint 100 millió forinttal segítette az állatvédő civil szervezet munkáját;
  • Megalakult a Nemzeti Állatvédelmi Tanács;
  • Elindult a Gazdijogsi online képzés;
  • Ivartalanítási programok indultak több mint 500 millió Ft keretösszeggel;
  • Aláírásra került a Állatvédelmi Kódex.
  • 2022. január 1-től egytől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető az, aki az állatkínzást szaporítással összefüggő haszonszerzési cél érdekében tíznél nagyobb számú kedvtelésből tartott állatra a jó gazda gondosságának elmulasztásával követi el.
  • Súlyosabb büntetésre számíthatnak azok az állatkínzók, akik nagy nyilvánosság előtt hajtják végre a cselekményt. 
  • Három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő az, aki az eltiltás ideje alatt köve el állatkínzást, vagy bűnismétlő. Ha különös visszaeső, vagy méreg kihelyezésével több állatot elpusztít, öt évig is terjedhet a szabadságvesztés időtartama.
  • Nemcsak az állatviadalok szervezőit, hanem a résztvevőket is büntetik
  • 2021. decemberében Magyarország Kormánya elfogadta a régóta várt kóborállat-rendeletet, amely részletesen szabályozza az ebrendészeti telepek feladatkörét és ellenőrzését annak érdekében, hogy közegészségügyi állategészségügyi és állatvédelmi szempontból is megfelelő és korszerű környezet legyen biztosított.

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek