tóth gabi
A Jászai Mari-díjas színművész Erőss Zsolt hegymászó bőrébe bújt.
Erőss Zsolt neve fogalom, hiszen ő volt az első magyar, aki megmászta a Föld legmagasabb hegyét, a Csomolungmát. Összesen 10, 8000 méter feletti csúcsot hódított meg, ezek közül kettőt műlábbal. Jövő tavasszal lesz tíz éve, hogy 2013. május 21-én, Kancsendzönga megmászása után a visszaúton eltűnt.
A héten került a mozikba Magasságok és mélységek címmel Erőss Zsolt feleségének igaz története. A produkcióban a Jászai Mari-díjas színművész, kiváló és érdemes művész, Trill Zsolt kelti életre a magyar hegymászót. A színész készséggel osztotta meg gondolatait a filmről.
„Az Erőss Zsolt-film azért izgalmas, mert arról a világról szól, ami végtelenül távol áll tőlünk. Nagyon kevesen űzik ezt a fajta sportot, őrületes kihívást, így arról a közösségről is szól ez az egész igaz történet. A feleségnek, a gyermeknek, a családnak a traumafeldolgozásáról” – vélekedik Trill Zsolt.
Majd hozzáteszi a Metropolnak nyilatkozó művész: „Maga Zsolt kevés alkalommal jelenik meg benne, de folyamatosan jelen van. Jelen van a tragédia és annak a feldolgozása.”
Trill Zsolt a most mozikba került Magasságok és mélységek mellett két további filmben is látható lesz a közeljövőben. Az Aranybulla 1222-ben az idősebb II. Andrást, míg a szintén kosztümös történelmi filmben, a Hadikban a címszereplőt, Hadik Andrást kelti majd életre. Ezekről a produkciókról, valamint nagy szerelméről, a színházról is mesélt a színész a Metropolnak.