Létrehozva: 2022.08.29.
Módosítva: 2022.08.29.

„Én vagyok a Fenyő gyilkosa” – újabb megdöbbentő részletek derültek ki

Megdöbbente, egyenesen sokkoló lakossági bejelentések hátráltatták a nyomozók dolgát. Több téves bejelentést kaptak, mint valós információt a gyilkosság kapcsán.

1998. február 12-én este hat előtt 10 perccel ölték meg Vico-sajtóbirodalom elnökét. A Vico székházból Mercedesével hazafelé tartott, a Margit körút és a Margit utca kereszteződésében lévő lámpánál piros jelzést kapott. A mögötte lévő világos színű Mitsubishi Galantból kiszállt egy férfi, és egy hangtompítós géppisztolyból kb. 20-25 lövést adott le a vállalkozóra. A tettes ezután egy közeli autó alá dobta a géppisztolyt, gyalog elsietett a Széna tér felé, sapkáját és kabátját egy kapualjba dobva eltűnt a helyszínről. Fenyő Jánost a fején, a nyakán és a felsőtestén érték a gyilkos golyók. Azonnal meghalt.

rendőrség
 

A nyomozásban nemcsak a Központi Bűnüldözési Igazgatóság vett részt, hanem a titkosszolgálatok és a Nemzetbiztonsági Hivatal is. Először egy Salihi Mead nevű koszovói albánt, majd egy másik albánt, Afici Nijazit gyanúsították meg, de a DNS-vizsgálat kizárta bűnösségüket. Ezt követően egy harmadik albánt, Sefedini Gvint neveztek meg tettesként, de róla is kiderült, hogy ártatlan. A nyomozást 2002-ben felfüggesztették, majd 2004 őszén újra elővették. 2013 áprilisában Jozef Roháč szlovák férfit vádolták meg a Fenyő-gyilkossággal. Roháč DNS-ét megtalálták a gyilkosság helyszínén hagyott sapkában és fegyveren. 2017-ben Roháč másodfokon jogerősen életfogytiglant kapott Fenyő meggyilkolásáért.

A végső eredmény megállapítása előtt azonban számtalan félrevezető és tévés információ került a magyar rendőrség birtokába. A nyomozás ezen részéről szóló dokumentumokat sikerült megszereznie a Blikknek. Mint kiderült, megdöbbentő lakossági bejelentések nehezítették a nyomozók dolgát.

„Én vagyok a Fenyő gyilkos. Bélapátfalván az óvodában vagyok. Itt vannak nálam a fegyverek is, nagyon feltűnő vagyok” – ez a legmerészebb bejelentés, ami szerepel a Blikk birtokában lévő nyomozati iratokban, azon lakossági bejelentések között, amelyeket Fenyő János halálával kapcsolatban születtek. Ámbár csak úgy sütött a bejelentésről, hogy hazugság, hiszen nem Heves megyei településről telefonáltak, hanem Budapestről. A kivizsgálás során kiderült, valószínűleg egy tinédzser szórakozott az Apáczai Csere János Gimnázium nyilvános telefonjáról.

Fenyõ János
Fotó: Rózsahegyi Tibor

Mint ahogy azt a portál írja, akadt olyan szegedi lakos is, aki egy gépkocsiban ülő sötét ruhás, sötét hajú emberek miatt aggódott, mert maffiózónak néztek ki. Egy másik bejelentő pedig a saját albérlőjét jelentette fel. Ez utóbbi esetben kiderült az idős nőről, hogy kissé szenilis. A kikérdezés során pedig az építésvezetőről egyértelművé vált, hogy nincs köze Fenyő János megöléséhez.

De akadt egy másik idős hölgy is, aki egy nyilvános telefonfülke könyvében hagyott pár fotót a magyar rendőrségnek. A fotók egy barátjáról készültek, aki elmondása szerint hivatásos katona volt, jól motorozik és kiválóan lő. Csakhogy a nyugdíjas nemcsak a saját nevét nem árulta el, hanem ismerőséét sem, a bosszútól tartva.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek