RETRO RÁDIÓ

„Az angyalok vigyázzanak fent rád!” – Kétéves kislány fulladt a Balatonba

Létrehozva2022. 08. 08. 11:00
Frissítve2022. 08. 08. 11:23

A szülők csak egy pillanatra engedték el a matracot, amiről a kisgyermek lecsúszott. Csatárláncban keresték a gyermeket, de már csak kis holttestére leltek rá a vízben...

Borzalmas tragédia történt szombat délután a badacsonylábdihegyi kemping strandján: egy két és fél éves cseh kislány egy matracról lecsúszott a vízbe, és elmerült. Rendőrök, mentők és helyi civil keresők is azonnal a helyszínre érkeztek, ahol a kempingben nyaralókkal karöltve, csatárláncban keresték az eltűnt gyermeket. Másfél óra elteltével találták meg a kislányt, akin azonban már nem tudtak segíteni.

A Sümegi Szó úgy tudja, a gyermek a szüleivel tartózkodott a vízben, a matracon vele volt egy kutya is. „A vízben volt az anyukája (ő úszott) és az apukája is, csak azzal nem számoltak, hogy ekkora szélben nem szabad elengedni a matracot, amin a kislány és egy kutya volt” – írta a lap.

„A tegnapi nap gyásznap lett a szívünkben. Az angyalok vigyázzanak fenn rád, kicsi lány!” – írta a kempingben található bolt tulajdonosa.

„Vízügyi szakemberek többször hangsúlyozták, hogy kiskorú gyermeket kizárólag szigorú felügyelet, az időjárás figyelembe vétele mellett engedjenek a vízbe!” – írta a Sümegi Szó, arra célozva, hogy szombaton másodfokú viharjelzés volt érvényben a Balatonon, az ott lévők erős széllökésekről számoltak be. 

A rendőrség arról tájékoztatott vasárnap, hogy öt esetben, összesen tizenegy embert mentettek ki a tóból a szombati nap folyamán a balatoni vízirendőrök.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.