tóth gabi
Egy édesanya visszajelzéséből értesült a gyermekorvos arról, mi történt.
Örömmel osztotta meg egy édesanya véleményét Facebook-oldalán dr. Novák Hunor, miközben a bejegyzésből kiderül: a gyermekorvos kis páciense valóban sírt és nem örömkönnyeket hullatott.
Az édesanya, Sz. Ágnes a következőket írta: „Maximális odafigyelés, magas színvonalú szakmai munka, gyermekbarát környezet! Azárt sírt a kislányom, mert haza kellett indulnunk, ő még játszott volna. :-)”
A megosztott véleményt nem hagyta szó nélkül a gyermekorvos.
Amikor a sírásnak örülünk – Köszönjük a kedves visszajelzéseket! Igazán motiváló számunkra az ilyen feedback (visszajelzés – a szerk.), hiszen rengeteg pénzt, energiát és lelkesedést 'öltünk' bele abba az új rendelő felújítása során, hogy a gyerekek számára barátságos legyen a környezet. A fejlesztés folyamatos: már a kertben is egyre több játék van (...)
– írta Facebook-oldalán dr. Novák Hunor.
Sosem titkolta egyébként az evidence-based, azaz bizonyítékokra alapozó orvoslást hirdető gyermekorvos, mennyire fontosnak tartja, hogy a rendelőjében ne a hagyományos rendelői hangulat uralkodjon. A Ripost7 meg is jegyezte a dr. Novák Hunorral készített interjúban, hogy fehér köpeny helyett Miki egeres vagy szuperhősös pólóban rendel. Majd feltette a kérdést: Vajon mennyire tűnik hitelesnek így egy orvos?
„Kutatások szerint sokkal komolyabban veszik az orvost, ha fehér köpenyben, ingben és nyakkendőben jelenik meg. Ezek ellenére én viszont nem viselek fehér ruhát a rendeléseken, nincs is erre szükség, sőt félnek tőle a gyerekek. S ha a félelemhez sírás is társul, attól például kisebb eséllyel lehet meghallani egy tüdőgyulladást… Szeretném kizökkenteni a gyerekeket a hagyományos rendelői hangulatból: 'Szia, jól tudom, hogy te is a szappanbuborékokat jöttél kipukkasztani?' – mondom sokszor indulásként és beindítom a buborékfújót, ami alapjaiban változtathatja meg a légkört. A gyerekek többsége kizökken már az elején és együttműködővé válik a vizsgálaton.”
– válaszolta dr. Novák Hunor. A fenti példát olvasva úgy tűnik tehát, hogy jó értelemben olykor sikerül is túllőnie a célon, de ezt minden bizonnyal egy szülő sem bánja.