tóth gabi
A harsány baloldali politikus zavartan válaszolt a Metropol újságírójának kérdéseire. Tordai még a nyilvánvalót is megpróbálta letagadni...
A Metropol munkatársainak sikerült mikrofonvégre kapniuk Tordai Bencét, aki napok óta bujkált a nyilvánosság elől. Ezúttal is egy nagy, sötét napszemüvegben érkezett meg, nyilvánvalóan azért hogy minél kevesebben ismerjék fel. A politikus még a nyilvánvalót is megpróbálta letagadni és azt állította: ő bizony nem építkezik engedély nélkül, szerinte minden rendben van a luxusvilla körül.
Mint azt korábban a Metropol kiderítette, Tordai Bence Budapest legdrágább kerületében, a II. kerületben vásárolt magának egy telket még 2016-ban. Ezen már állt egy régi parasztház, új ház építésére pedig nem kaphatott volna engedélyt a kerületi szigorú előírások miatt. Tordai ezért úgy döntött, megtéveszti a hatóságokat. Azt hazudta, hogy csak felújítja az eredeti házat, miközben csalárd módon teljesen lebontatta és a helyére egy vadonatúj villát épített. A Metropol megszerezte az erről szóló, építéseken kötelező e-naplót, amiből egyértelműen kiderül, hogy teljesen elbontották a régi házat, és géppel ástak ki alapot az új háznak. A politikus aztán fogta magát és önkényesen beköltözött az épületbe.
A Metropol próbált arról is érdeklődni Tordai Bencénél, hogy szerepet játszott-e az engedély nélküli építkezésben, hogy felesége, dr. Csillag Rita korábban a II. kerületi önkormányzatnál dolgozott. Az állatorvosi végzettségű élettárs két éven át volt a kerület városfejlesztési bizottságának a tagja, amiért javadalmazást, távozásakor pedig egy millió forintos jutalmat is kapott.
Őrsi Gergely, a II. kerület szocialista polgármestere korábban elhatárolódott Tordaitól. Őrsi a sajtóból értesült az ingatlanmutyiról, azzal kapcsolatban főépítészi tájékoztatást kért – derült ki a polgármester Metropolnak küldött válaszából. Leszögezte, hogy a jogszabályokat mindenkinek be kell tartani. Az építési szabályok természetesen mindenkire egyaránt vonatkoznak, viszont azok betartatása az építésügyi hatósági hatáskörökkel 2020 márciusától a Budapest Főváros Kormányhivatalához kerületek – fűzte hozzá Őrsi Gergely.
Kitért arra: az Attila utcai építkezéshez kapcsolódóan kormányhivatali tájékoztatásuk van arról, hogy az elektronikus építési naplót az építtető 2017 decemberében helyezte készenlétbe, az akkori szabályok szerint nem volt szükség kötelező főépítészi konzultációra, így a terveket nem ismerik.