tóth gabi
A házelnök válaszolt a Ripost kérdésére.
A bélyegek és általuk a mostani világtalálkozó a biztonság és a normalitás iránti vágyunkat is kifejezik. A bélyeggyűjtés ugyanis a békés idők tevékenysége. Háborúban nemcsak az embereknek és a múzsáknak, hanem a bélyegeknek is mostoha a sorsuk − mutatott rá a Országgyűlés elnöke az orosz-ukrán konfliktus kapcsán a Budapesten megrendezett HunFilex bélyegkiállításon.
Hazánk április 3-án válaszúthoz érkezik. Az esedékes országgyűlési választásokon demokratikus módon utat és sorsot választ magának az ország. Azt is mondhatjuk, hogy a magyar emberek dönteni fognak arról is, hogy mi kerüljön föl a bélyegekre. Azt szeretnénk, ha a jövő bélyegei a békéről szólhatnának, egyebek között olyan világtalálkozókról, amelyek békességben gyűjtik maguk köré a különböző nemzetek képviselőit
− hangsúlyozta Kövér László, aki szerint az igazságtalanság és az erőszak világában egy egész nemzedék sebesült meg, amelynek életre szóló élménye lesz a háborúról, hisz most az emberi tragédiákról, menekültekről, lánggal égő városokról, összeroskadó házsorokról szól a tudósítások java része. Hozzátette ugyanakkor, hogy a bélyeggyűjtés olyan nagyszerű kultúrateremtő és kultúraközvetítő eszköz, amely hozzájárulhat egymás megértéséhez és kiengeszteléséhez, és ezáltal a béke megteremtéséhez.
Volt egy időszak iskolás koromban, amikor én is gyűjtöttem a bélyegeket
– mondta el a Ripostnak a házelnök. Azt is elmesélte, hogy legemlékezetesebb darabja az volt, amelyet az első magyar űrhajósról adtak ki. Farkas Berci − ahogyan ő nevezte − a szovjet-magyar közös űrrepülés keretében 1980-ban első magyarként lépett ki a világűrbe.
A magyar fővárosban megrendezett bélyeg-világkiállításon hazánk legfőbb közjogi méltóságai írták alá a Magyar Posta által erre az alkalomra kiadott blokkok első, sorszámozott példányait. Az első napi bélyegzéssel ellátott borítékon szereplő kép és szöveg egyszerre tiszteleg a HunFilex és a 100 éves jubileumát ünneplő Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége (MABÉOSZ) előtt.