tóth gabi
A Metropol információi szerint Zugló vesztegetési pénzek elfogadásával gyanúsított baloldali polgármestere valóságos ingatlanbirodalmat hozott létre az elmúlt években. A lapunknak nyilatkozó informátorok szerint Horváth Csaba a közelmúltban személyesen irányította egy újabb, több száz milliót érő luxusvilla építését. A tulajdoni lap tanúsága szerint aztán az ingatlan a szülei nevére került, legalábbis, ami a papírformát illeti. Ráadásul botrányos módon a villa építésében olyan ukrán vendégmunkások is dolgoztak, akiket fővárosi pénzen végzett beruházásokban is alkalmaztak…
Egyre több minden derül ki Horváth Csaba luxuséletvitelével kapcsolatban, miután egy folyamatban lévő büntetőeljárás során azzal gyanúsították meg az MSZP-s politikust, hogy havi 10-15 milliót, összesen több mint 250 millió forintot kapott 2017 és 2019 között a zuglói parkolást üzemeltető cég vezetőjétől.
Nemrég olyan felvételek láttak napvilágot, melyek szerint Horváth egzotikus pálmafákkal ültette tele medencés luxusvillája kertjét, amelyekhez gázzal(!) fűthető üvegházakat is építtetett. Aztán kiderült, hogy mindez csak a jéghegy csúcsa. A korrupcióval meggyanúsított MSZP-s politikus, Karácsony Gergely „harcostársa” a háttérben ingatlanbirodalom építésébe kezdett.
A zuglói önkormányzat legbelsőbb köreiből arra hívták fel a Metropol figyelmét, hogy Horváth Csaba ugyan egy II. kerületi, 400 négyzetméteres villában él, de a XIV. kerületben is vannak „érdekeltségei”. Pontos címet is kaptunk, hol érdemes körbenézni. A kerület előkelő kertvárosi részén, azon belül is a Jeszenák János utcában található ugyanis az az új építésű luxusvilla, ami egyértelműen a szocialista politikushoz illetve legszűkebb családjához köthető.
Az alsórákosi ingatlan tulajdoni lapja szerint a több száz négyzetméteres ház tulajdonosai fele-fele arányban Horváth Csaba szülei, Horváth Éva és Horváth József. Az épület korábban ikerházként funkcionált, nemrég azonban teljesen visszabontották és egy modern luxusvillát húztak fel a helyére, méghozzá rekordsebességgel. Maga az építkezés egyébként teljesen még nem is fejeződött be, a ház előtt ugyanis több sóderhalom vár elszállításra.
A ház építésénél szemmel láthatóan ügyeltek arra, hogy a leendő lakók hermetikusan el legyenek zárva a külvilágtól. Az utcafrontra néző kertkapuk alumíniumlemezeit például olyan szorosan szegecselték össze, hogy sem közöttük, sem alattuk nem lehet átlátni. Magán az épületen pedig legalább négy biztonsági kamera pásztázza folyamatosan az udvart, illetve a ház előtti járdát.
A szomszédok elmondása szerint a politikus rengetegszer megjelent a helyszínen annak építése közben. Lényegében ő maga személyesen irányította az építkezést. Többen is látták, ahogy föl-alá sétál a ház udvarán, utasításokat ad, sőt szemtanúk arra is határozottan emlékeznek, amikor Horváth Csaba nagy köteg pénzeket előhúzva saját maga fizette ki az építési vállalkozókat.
Külön érdekesség, hogy a valóságos modernkori erődítményként tűnő ingatlant a szomszédok állítása szerint ukrán munkások építették, ráadásul a Metropol informátorai azt is állítják, hogy ugyanaz a brigád, amelyik az alig száz méterre található Rákos-patak revitalizációját is végezte, a főváros pénzén. Ki tudja ma már megmondani, hogy a közpénzen végzett munka és Horváth Csabáék magánépítkezése miképpen viszonyult egymáshoz.