Létrehozva: 2022.03.24.
Módosítva: 2022.03.24.

Óriási siker a magyar Pénzmúzeum – már most többhetes a várólista

Elképesztő siker: április 9-éig egyetlen szabad időpont sincs a napokban nyílt és ingyenesen látogatható Pénzmúzeumba. S hogy mi vonzza a Széll Kálmán téri egykori Postapalota épületébe az embereket? Kiderül a Ripost friss összeállításából.

Szerző Ripost


Megújult és új helyre költözött a Magyar Nemzeti Bank épületéből ismert egykori látogatóközpont: a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpontnak március közepe óta az egykori Postapalota ad otthont. Három szinten, mintegy 2400 négyzetméteren rengeteg látnivaló kapott helyet az interaktív tudásfalak és a száznál is több, a pénz és a gazdaság működéséről szóló kisfilm mellett. Ráadásul még az idén átadják a szecessziós épület saroktornyát is, melyben kilátót alakítanak ki.

Fotó: Bánkúti Sándor

A megújult épület az új százasra is rákerült

Stílusos megoldás: a Krisztina körúti látványos épület képe az új 100 forintos emlékváltozatának előlapjára is rákerült, éppen ezért érdemes fizetéskor megnézni a kapott apró mindkét oldalát: könnyen lehet, hogy egy ilyen érméhez jutunk hozzá!

Fotó: Bánkúti Sándor

A rajzolat most először nyúlik át a két különböző ötvözetből álló érme középmezőjéből a körgyűrűjébe.

Fotó: MNB

Aranyrúddal súlyzózhatsz 

Ki gondolta volna, hogy a középkorban Magyarország volt Európa első számú aranykitermelője. Bár többségünk csak a filmekben találkozhat aranyrudakkal, a Pénzmúzeumban nem csak látható, de megfogható és megemelhető egy igazi aranyrúd. Megsúgjuk, nem olyan könnyű, mint ahogy a filmbeli bankrablások alapján gondolná az ember!

Fotó: Bánkúti Sándor

Egy ilyen 99,73 százalékos finomságú aranyrúd ugyanis több mint 12 kilót nyom.

Itt büntetlenül készíthetsz pénzt

A látogatók maguk is készíthetnek érmeképet az ügyvédi szárazpecséthez hasonló alkalmatossággal, vagy tervezhetnek saját arcképes bankjegyet, amelyet azután kinyomtatva hazavihetnek emlékbe.

Elképesztően látványos a Pénzmúzeum (Fotó: Bánkúti Sándor)

Sötétben is gyönyörködhetsz a pénzben

A múzeum egyik helyiségében kizárólag UV-lámpák világítanak, amelyek láthatóvá teszik a bankjegyek biztonsági elemeit. A hamisítás elleni védelem érdekében ugyanis nemcsak biztonsági szálat és hologramfóliát alkalmaznak, hanem rejtett képeket és mikroírást is, melyek kizárólag a fluoreszkáló fényben válnak láthatóvá. Elképesztő látványt nyújtanak a magyar fizetőeszközök!

Fotó: Bánkúti Sándor

Nem a méret a lényeg, de a nagyító sokat segít

A tárlókban a Nemzeti Bank több mint 60 ezer darabos gyűjteményének legszebb darabjai kaptak helyet, és okos nagyítók segítik az elmélyülést a részletekben.

Rengeteg mindent megtudhatunk itt a pénzről (Fotó: Bánkúti Sándor)

A világ pénzei a világtérképen

A múzeumban nem csak magyar forinttal találkozhatunk: az egyik hatalmas falon például egy sajátos világtérkép kapott helyet, ahol az adott országok területén azok pénzérméi sorakoznak. 

Fotó: Bánkúti Sándor

Remek böngészni való látványosság, ráadásul az egész falat beborító térképre folyamatosan kerülnek fel a különböző országok kisebb-nagyobb címletű érméi!

A Pénzmúzeum ingyenesen látogatható, ám a belépés regisztrációhoz kötött: ITT regisztrálhatsz!

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek