kulcsár edina
Nem lehet többé saját gyereke, de úgy érzi, kapott egy második esélyt az életre.
A világ 51 országában járt, és ő az első, aki egy év alatt teljesítette a hazai kéktúra 2550 km-ét. Szombati Orsi egy súlyos betegség leküzdése után átértékelte az életét – olvasható a Ripost7-ben.
Szombati Orsi az elmúlt éveket jórészt utazással és kirándulással töltötte. De nem mindig volt ez így. Korábban marketing és kommunikációs területen dolgozott, amikor daganatos betegséget diagnosztizáltak nála, ráadásul előrehaladott állapotban. Emiatt életmentő műtétre volt szüksége.
A műtét során derült ki, hogy sajnos áttétek vannak már a nyirokcsomóimon is, tehát nagyobb a baj
– mondta el Orsi a Hír TV Radar adásában. „Kiderült, hogy biológiai értelemben nem lehetek édesanya. De azt gondolom, hogyha a sors úgy akarja, akkor valamilyen szinten meg fogom élni az anyaságot, én ebben nagyon bízom. Viszont nagyon sok mindent adott is ez a betegség, nagyon sok mindenre ráébresztett, hogy másként éljem az életemet. Úgy tekintek erre, hogy kaptam az élettől egy második esélyt, hogy jobban éljek, tudatosabban, és hogy olyan dolgokat éljek meg, olyan irányba induljak el, ahova lehet, hogy nem lett volna merszem elindulni, hogyha nem jön ez a betegség.”
Ennek a felismerésnek köszönhetően felépülése után felmondott a munkahelyén, és új életet kezdett. Amikor utazik, akkor érzi a legjobban, hogy él – mondja. Ennek köszönhető, hogy a világ 51 országában járt, köztük több bakancslistás úti célját is elérte.
Látta Norvégiában a sarki fényt, és merült kardszárnyú delfinekkel, amire a világon csak nagyon kevés helyen van lehetőség.
„Nem olyanok, mint a delfinek, nem jöttek oda megnézni, szemlélődni. A Vörös-tengerben merültem delfinekkel, az is hihetetlen élmény volt, odajöttek hozzánk és megbökdöstek, játszani szerettek volna. Ezek nem betanított állatok voltak, hanem ösztönszerűen szerettek volna megismerni.”
Egy másik kedvenc útja az Azori-szigetek volt. Az Atlanti-óceánon található szigetcsoport kevésbé ismert úti célnak számít, és még mindig fellelhetőek itt érintetlen területek.
„Ilyen például Korvo szigete, ahol több tehén él, mint ember. Korvo egy nagy vulkáni kaldera, és nagyon pici része lakott. Póbálták az embereket csábítani, hogy költözzenek oda, ezért mindenki, aki Korvo szigetére költözött, kapott egy tehenet alanyi jogon. Ma körülbelül ezer tehén él a szigeten. Ott nagyon szép példáját láttam annak, hogy az ember mennyire harmonikusan együtt tud élni a természettel” – számolt be Orsi.
Az élményeit le is jegyzi, hogy ne csak fényképek maradjanak meg egy-egy utazásról, hanem történetek, leírások, amelyek felidézik az ott átélt érzéseket is. Akinek kedve van vele tartani egy-egy útra, a blogját olvasva, virtuálisan akár meg is teheti, hiszen élményszerű írásai nyomán az olvasó úgy érezheti, hogy részesévé válik a történetnek, és vele együtt utazik.