Létrehozva: 2022.02.26.

Legózva épült fel súlyos betegségéből Eszter

Czövek Eszter legókockákból épít városokat. Ma már a világ több pontjáról is kap elismerő üzeneteket a komoly munkáiról, melyeket nemzetközi Facebook-csoportokban mutat be.

Szerző Ripost

Czövek Eszter Oxfordban élt, amikor kiderült, hogy a veséje nem százszázalékosan működik.

„Egy májusi napon, munka közben hirtelen megszólalt a telefonom, hogy azonnali beavatkozás vár rám. Ezután sorozatos műtétek következtek a vesém megmentése érdekében. Ezt a hosszú időszakot tulajdonképpen egyedül vészeltem át, távol a családomtól” – mesélte a 39 éves nő a Ripost7 című hetilapnak.

A legó először csak terápia volt számára

A pénzügyi területen dolgozó nő már otthon lábadozott, amikor felugrott a gépén egy legós téli házikó hirdetése.

Gyerekként nagyon szerettem legózni, így meg is rendeltem. Észrevettem, hogy amíg összeraktam, elterelte a figyelmem a súlyos fájdalmaimról, valamint teljesen kikapcsolt mentálisan. Így szép lassan elkezdtem egyre több legót rendelni, és kialakult az első legóvárosom is

– mondja Eszter.

Fotó: Ripost

Egyre nagyobb gyűjteményre tett szert

Eszter a műtétek sorozata után, amikor már javult a vesefunkciója, visszaköltözött Magyarországra, hogy otthon, családi körben épüljön fel. Egyébként is már régóta tervezte, mivel hiányzott neki a családja, barátai, valamint kedvenc helyei: otthona, Tahitótfalu a Dunakanyarban, Budapest és a Balaton.

„Az orvosok megmentették a vesémet, jelenleg kontrollokra járok, az állapotom stagnál” – meséli Eszter. „Mindeközben a legógyűjteményem egyre csak nőtt, tele korlátolt darabszámban kiadott szettekkel, amelyek még egyedibbé és értékesebbé teszik a jelenleg több ezer darabból álló legókollekciómat.”

Már három várost is felépített

Eszter 2019 májusában kezdett el legózni, azóta pedig felépített már három legóvárost is. Létrehozásuk általában 3-4 hétig tart. Van téli, nyári-tavaszi és egy oxfordi ihletésű is. Ezeket minden évben újraépíti és továbbfejleszti.

Fotó: Ripost

Kreativitásának köszönhetően egyre összetettebb és komplexebb házakat, városokat épít.

„Tulajdonképpen egyfajta befektetésként is tekintek rá, ugyanis ezek egyedi szériák, jövőre már nem biztos, hogy meg lehet vásárolni az idei darabokat” – mondja Eszter.

A világ minden tájáról kap üzenetet

Eszter ma már nemzetközi legós Facebook-csoportokban osztja meg munkáit. Mint mondja, a világ minden tájáról írnak neki sokszor úgy, hogy azt sem tudják, hol van Magyarország, így megismerteti hazánkat a külföldiekkel. Egy-egy legóváros magassága külön-külön körülbelül másfél méter, és ugyanilyen széles is. Eszter a családi házuk lépcsőházában szokta felépíteni városkáit, mivel máshol nincs rá hely.

Fotó: Ripost

Apa-lánya program

„Apukám nagyon sokszor csatlakozik hozzám. Folyamatosan együtt figyeljük az új kiadásokat, segít felépíteni a várost saját fantáziánk és ötleteink alapján – ez egy igazi apa-lánya program nálunk. Ez az idősebb korosztálynak is jó elfoglaltság, hiszen az aprólékos kézmechanika ügyességet, türelmet, nagyfokú koncentrá­ciót, figyelmet igényel, így rengeteget fejleszt. Tudni kell, hogy minden elemnek megvan a helye. Ha egy elemet rossz helyre raksz, nem fog kijönni a végleges ház, emellett kreativitásra is sarkall a legózás” – mondta Eszter, hozzátéve: a legfontosabb neki mégis az együtt töltött idő.

Eszter édesapjával, Czövek Lászlóval (Fotó: Ripost)
Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek