tóth gabi
A Ripost7 összegyűjtötte a főváros és a kormányzat fejlesztéseit.
Karácsony Gergelyék látványprojektjei állnak, vagy késve indultak, ezért összecsúsztak, óriási dugót okozva a városban – a Blahától a Lánchídon át a rakpartig és Nagykörútig. A kormány eközben újabb és újabb pazar létesítményeket ad át a megújuló Városligettől a hatalmas belvárosi játszóteres parkig. Bár elvileg „zöld” a budapesti városvezetés, fővárosi fejlesztéssel egy közparkot sem adtak át. Eközben a kormány 9 budapesti közparkot avatott az elmúlt években – olvasható a Ripost7-ben.
Karácsony Gergelyék azt mantrázzák, hogy „a kormány kivérezteti a fővárost” – ám közben 110 milliárd forintnyi állami beruházás készül, mintegy 40 projekten dolgozik a kormányzati vezetésű Budapesti Fejlesztési Központ. De Karácsony Gergelyék ahol tudják, igyekeznek megfúrni, akadályozni az állami beruházásokat. A saját fejlesztésekkel megcsúsznak, a kormányzatiakat megfúrják – ez most a budapesti városvezetés fejlesztési politikája...
„Nekünk nem a főpolgármesterrel való politikai vita, hanem a budapestiek a fontosak” – magyarázta Fürjes Balázs, a Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár a Metropolnak.
„A kormány 150 éve kulcsszereplője Budapest építésének. Nagyobb erőforrással rendelkezik és többet tud tenni a városért, így az igazán nagy dolgokat minden esetben a kormány valósítja meg. De ebből az is következik, hogy érdemes a főváros Facebook-bejegyzéseit és egyéb kommunikációs trükkjeit nagyvonalúan és megértéssel kezelni. Bár a főpolgármester úr ezt nem szereti nagy dobra verni, és szeret úgy csinálni, mintha ez nem is létezne, a kormányzati tervekhez a hivatalos támogatást és hozzájárulást többnyire megadja. Ha neki az fontos, hogy ehhez egy kis muszklimutogatás is társuljon, akkor ezt nekünk türelemmel kell viselni, mert nekünk egyedül az a fontos, hogy épüljön a város…” – tette hozzá Fürjes Balázs, aki a Budapesti Fejlesztési Központ (BFK) szakmai irányítója is Vitézy Dávid vezérigazgató mellett. A BFK jelenleg közel 40 budapesti állami projektet készít elő mintegy 110 milliárd forint értékben.
– Másfél éves időhúzás után fogott bele a főváros a Lánchíd – az előző vezetés által már teljesen előkészített – felújításába. A végső tervek szerint 5 milliárd forinttal többért jóval kevesebb megújult tartalmat kapnak a fővárosiak.
– Alaposan elcsúszott a Blaha Lujza tér felújítása, ahol szintén 400 millióval többért itt is jóval kevesebb dolog épül majd meg. A munka gyakorlatilag jelenleg is áll.
– Eközben a sorozatos átgondolatlan lezárások miatt mindennapos gigadugók alakultak ki a fővárosban, amire Karácsony Gergely megtalálta a megoldást: az autósok „szálljanak ki, és gyalogoljanak”...
– A Karácsony Gergely vezette városvezetés végül megfúrt három városligeti kulturális központot. Nem épülhetett meg az Új Nemzeti Galéria, a Magyar Innováció Háza és a Városligeti Színház.
– A fővárosi vezetés igyekszik akadályozni Budapest legújabb Duna-hídja, a Galvani híd és a hozzá kapcsolódó infrastruktúra megépítését.
– A lassan három éve beígért Városháza parkban eddig egyetlen egy fűszálat sem sikerült elültetniük.
– A főpolgármester a közös tervezésű Városmajor zöldítését – ahol a kormány még a fővárosnál is zöldebben gondolkodik – túlzásnak tartja.
– Az V. kerületi Bástya utcai, 3,1 milliárdos kormányzati támogatásból megvalósult, igazi 21. századi közparkba a helyi baloldal szerint elég lett volna néhány mászóka a környékbeli gyerekeknek, nem pedig ilyen „csilivili berendezés”.
Amik megújultak a jobboldali kormányzás alatt:
– Városliget
– Orczy park
– Múzeumkert
– a Puskás Aréna parkjai
– Ferencvárosi Szabadidő- és Sportpark
– Normafa
– Millenáris Széllkapu
– MOME park
– Margitsziget
– Megépült a Magyar Zene Háza, és hamarosan nyit a Néprajzi Múzeum. Elkészült a Nagyjátszótér, a kutyás élménypark, a futókör és több sportpálya.
– A zöldítési program keretében 72 000 négyzetméter burkolt felületet bontottak el, 150 000 négyzetméter zöldfelület újult meg, elültettek csaknem 500 lombos fát, több mint 70 000 cserjét és csaknem 140 000 évelőt.
– 60 százalékról 65 százalékra nőtt a zöldfelület a Városligetben.
– Még az ellenzéki sajtó és Karácsony főtájépítésze, Bardóczi Sándor is elismerte, hogy jobb lett a Liget helyzete.