RETRO RÁDIÓ

Új szupermutánst találtak Afrikában, egyik eddigi mutánstörzsre sem hasonlít

Új szupermutánst találtak Afrikában, egyik eddigi mutánstörzsre sem hasonlít
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2021. 11. 25. 12:40

Félő, hogy a variánsok kitolják a járvány idejét.

Újabb szupervariáns jelent meg Afrikában, eddig 10 esetet bzonyítottak.

„A spike fehérjén egyedül 32 aminosav csere figyelhető meg, teljesen torzult a térbeli alakja. Semmi eddig ismert mutáns törzsre nem hasonlít.” – írja Facebook oldalán Pharm Zsolt gyógyszerész.

Ez az eddigiekhez képest sokkal durvább, a deltában például 16 ilyen csere figyelhető meg.

A B.1.1.529 variáns 32 mutációt tartalmaz a tüskeproteinben, a vírus azon részében, amelyet a legtöbb vakcina az immunrendszer Covid elleni felerősítésére használ. A tüskeprotein mutációi befolyásolhatják a vírus azon képességét, hogy megfertőzze a sejteket és terjedjen, de megnehezítheti az immunsejtek számára a kórokozó megtámadását – írja a Guardian.

Fotó: Pixabay.com

A változatot először Botswanában észlelték, ahol mostanra három esetet szekvenáltak. További hatot Dél-Afrikában, egyet pedig Hongkongban erősítettek meg – egy Dél-Afrikából hazatérő utazónál.

Dr. Tom Peacock, a londoni Imperial College virológusa egy genommegosztó weboldalon közzétette az új variáns részleteit, megjegyezve, hogy „a tüskemutációk hihetetlenül magas száma komoly aggodalomra adhat okot”.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.