Mindig a nőkön tölti ki a dühét az agresszív Magyar Péter

POLITIK
Létrehozva: 2021.08.13.

Rusvai reagál: Tényleg gyengítik a gyerekek immunrendszerét a járványügyi intézkedések?

Egyesek szerint a pandémia kitörése és a fokozott járványügyi intézkedések bevezetése óta a gyerekek is kevesebb betegséget kapnak el. Sokan aggódnak, hogy emiatt nem lesz elég erős az immunrendszerük. Dr. Rusvai Miklós szerint azonban aggodalomra nincs ok.

Sokan megfigyelték, hogy a világjárvány kitörése óta alacsonyabb lett a gyerekeknél a meghűlések, náthák és egyéb vírusos megbetegedések száma. Egyesek úgy vélik, emiatt nem lesz elég erős a gyerekek immunrendszere. Vajon jogos a félelem?

Képünk illusztráció (Fotó: Kuklis István / Délmagyarország)

Dr. Rusvai Miklós szerint attól, hogy a világjárvány miatt a gyerekek kevesebb időt töltöttek a közösségben, és emiatt kevesebbszer betegedtek meg, nem lesz gyengébb az immunrendszerük.

Dr. Rusvai Miklós szerint csak városi legenda, hogy a gyerekeknek gyengül az immunrendszere az elmúlt időszak miatt (Fotó: Markovics Gábor / Ripost)

„Az, hogy a járvány kitörése óta jó pár nátha, meghűlés, vagy vírusos fertőzés kimaradt a gyermekek életéből, annak nincs jelentősége az immunrendszer működése vagy annak reakcióképessége szempontjából. Nincs tudományos bizonyíték arra, hogy emiatt gyengébb lenne az immunrendszerük, ezért ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni. Ezek inkább csak népi megfigyelések” – véli Rusvai Miklós.

Fotó: Shutterstock

Az előző generáció mindig úgy tartja, hogy a következő generáció fizikai állapota rosszabb, mint az övéké.

„A mostani szülők talán úgy érzik, hogy az utódok már csak a számítógépet nyomkodják, bent ülnek a szobában, ahelyett, hogy kint labdáznának, meg a friss levegőn futkosnának. Tehát minden generáció egy kicsit kritikus a következővel szemben. Ugyanide sorolható az is, hogy egyesek úgy vélik, a mostaniak immunrendszere nem olyan jó, mint a korábbiaké. És ez a természetellenes életmód következménye. Ne üljünk fel ennek!” – figyelmeztet a professzor.

„Az immunrendszer rendkívül egyénfüggő”

Rusvai Miklós arra is felhívja a figyelmet, lehet, hogy egy természetes körülmények közt élő, törzsi embernek jobb az immunrendszere, viszont az átlagéletkora 35 év.

„A higiénia és a jó táplálkozás, valamint az, hogy védekezni tudunk a fertőzések ellen és nem az immunrendszerünkre van bízva minden, hanem vakcinázunk és szükség esetén antibiotikumot szedünk, ez mind-mind lehet, hogy kíméli az immunrendszerünket, de meghosszabbítja az életünket” – hangsúlyozza Rusvai Miklós.

„Összegezve tehát elmondható, hogy a gyerekek immunrendszere nem lesz gyengébb az elmúlt időszakban a különböző járványügyi intézkedések (fokozott higiénia, távolságtartás, maszkviselés, bezárt intézmények, online oktatás stb.), és az úgymond „sterilebb” körülmények között töltött hónapok miatt” – nyugtat meg mindenkit Rusvai Miklós.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek