tóth gabi
Dr. Bense Tamás gyermekgyógyász szerint egy kis koszt meg kell enni a gyereknek. A szakember lapunknak kifejtette, miért is gondolja így.
Kiskorunkban mindig azt mondták, a gyerekek immunrendszere annál erősebb lesz, minél több betegséget elkap a társaitól. A szigorú járványügyi intézkedések (maszkviselés, kézfertőtlenítés, bezárt intézmények, stb.) miatt most viszont lényegesen kevesebb időt töltöttek gyermekközösségekben a gyerekek, ezáltal kevesebbszer is lettek betegek. Vajon emiatt gyengébb lesz az immunrendszerük? Dr. Bense Tamás szerint egyáltalán nem, de hozzáteszi, szerinte azért egy kis koszt meg kell enni a gyereknek!
Bense Tamás szerint azok az apró kis meghűléssel, náthával, köhögéssel járó betegségek, amelyek antibiotikum nélkül gyógyulnak, mind-mind olyanok, mintha egy pici védőoltást kapnának a gyermekek.
„Emellett azt szokták mondani, valamennyi koszt meg kell enni egy gyereknek„ – teszi hozzá a szakember, aki szerint az allergiás betegségeknek a kialakulása is kisebb, ha nem steril körülmények között neveljük a gyerekeinket, hanem már kora gyermekkortól találkoznak ezekkel a betegségekkel.
A járvány miatt azonban az utóbbi időszakban fokozott higiéniás szabályok szerint élnek ők is. Ez vajon hogyan hat az immunrendszerükre?
„Attól függetlenül, hogy a gyerekek egy éven belül 2-3 hónapot nem járnak óvodába vagy iskolába, az év további részében, 9 hónapon keresztül látogatják az intézményeket, vagy találkoznak más gyermekekkel. Így a betegségek szempontjából az adok-kapok megvan” – magyarázza Bense doktor, aki szerint ezek az apró kis meghűléssel, köhécseléssel járó betegségek mind értelemszerűen antibiotikum nélkül gyógyulnak és mindegyik olyan, mintha egy pici védőoltást kapna a gyerek.
A cél az, hogy ne steril körülmények között neveljük a gyerekeinket – emeli ki Bense Tamás, aki szerint így kisebb az allergiás megbetegedések valószínűsége is.
A koronavírus viszont nem egy átlagos meghűlés. Komoly és veszélyes betegség.„Ha a gyermeknek vannak tünetei, akkor egyértelműen orvoshoz kell fordulni. Köhögős, orrfolyós, gyermeket nem szabad közösségbe vinni” – figyelmeztet Bense Tamás.