RETRO RÁDIÓ

Ezt gondolja az utca embere a teraszok nyitásáról – Videó

Ezt gondolja az utca embere a teraszok nyitásáról – Videó
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2021. 04. 23. 16:10

Hosszú idő után újra nyitnak a teraszok. Az utca emberét kérdeztük meg, hogy örülnek-e a nyitásának és mik a terveik a hétvégére.

Zsong az egész ország, a terasznyitás a téma mindenhol. Hosszú idő után újra ki lehet ülni szombaton egy sörre, kávéra vagy akár ebédelhetünk is egy étterem teraszán.

Mint ahogy a Ripost megírta, Orbán Viktor ma jelentette be, elértük a 3,5 millió beoltottat, így holnap első körben fogadhatják vendégeiket azok a kávézók és éttermek, amiknek vannak teraszaik.

Megkérdeztük az utca emberét, örülnek-e ?

Itt a terasznyitás, ezeket a szabályokat kell betartani • a teraszok, kerthelyiségek reggel öttől este fél tízig lehetnek nyitva • a teraszokon és kerthelyiségekben tartózkodó vendégeknek nem kell maszkot viselni • a vendéglátóhelyek belső területein a maszk kötelező, ott csak a megrendelt étel és ital elviteléhez, illetve a mellékhelyiségek használatához szükséges ideig lehet tartózkodni • a vendéglátóhely üzemeltetője és alkalmazottja az üzlet teljes területén köteles a maszkot viselni • a védelmi intézkedések betartásáról az üzemeltető köteles gondoskodni • szabálytalanság esetén a vendéglátó üzlet ellen 100 ezertől 1 millió forintig terjedő bírság szabható ki, de akár az ideiglenes bezárás is elrendelhető • a védelmi intézkedéseket megszegő vendégekkel szemben 5 ezertől 500 ezer forintig terjedő bírság szabható ki

A teraszokra védettségi kártya nélkül lehet kiülni

Most szombaton nyitnak a teraszok, bárki kiülhet egy kávéra, egy sörre vagy ebédelni. Ide nem szükséges védettségi igazolás. Majd, amikor 4 millió beoltottnál megnyílnak az éttermek belső helyiségei, akkor lesz szükségünk védettségi kártyára.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.