Létrehozva: 2021.03.23.

Súlyos sérüléseket okozhat a trambulin, betiltaná a gyermeksebész őket

A gyermeksebész betiltaná, egy röntgenben dolgozó hölgy pedig azt mondja: tapasztalata szerint feltűnően több a trambulinos balesetes gyermek, komoly sérülésekkel. Mindeközben az eszköz használata nagyon megosztja a szülőket!

Dr. Kőnig Róbert gyermeksebész Facebook oldalán hívta fel a figyelmet a trambulin veszélyeire. Az orvos egyenesen betiltaná az eszközt, azokat is, amiket már megvásároltak korábban. A sebész csak az utóbbi két hónap tapasztalatait sorolta fel posztjában: operált térdet, könyököt, lábszárt trambulinos sérülés után, vettek fel koponyatöréssel csecsemőt, mert ráestek a trambulinból, helyeztek fel felkarrögzítőt, mert váll-és kulcscsonttörést szenvedett a gyermek, amikor kiesett a trambulinból. Az orvos posztjában azt írja, hat éves kor alatt még veszélyesebb a trambulin.

Súlyos sérüléseket okozhat egy rossz esés

Vitát váltott ki a sebész posztja

„Mert a 6 év alatti gyermekek váz-izomrendszere nincsen felkészülve, arra a rengeteg ismételt becsapódásra, amit a trambulinozás közben elszenved. A csontjaik nem olyan erősek, és merevek mint a nagyobb gyerekeké vagy a felnőtteké, könnyebben elfáradnak és eltörnek. A hányásos rosszullétek náluk gyakoribbak” – írta az orvos, akinek posztja alatt hatalmas vita generálódott. Sokan a trambulin védelmére keltek, szerintük a biiklizés, vagy görkorcsolyázás ugyanolyan veszélyes lehet, mint a trambulinozás. Egy röntgenben dolgozó hölgy azonban megerősítette az orvos mondandóját. „Röntgenben dolgozom. Furcsa, de tényleg feltűnően több a trambulinos balesetes gyerek komoly sérülésekkel, mint például kerékpáros, görkoris” – írta a nő.

„Úgy esett a hátára, hogy nem kapott levegőt”

A poszt alatt azonban igencsak figyelemfelhívó, döbbenetes történetek is vannak. Az egyik nő arról számolt be, hogy lánya ismerősüknél trambulinozott, és éppen neki szeretett volna mutatni valamit. Olyan rosszul esett a hátára, hogy nem kapott levegőt! Be kellett másznom a majdnem három méteres trambulinba, hogy elérjem a lábát és kihúzzam. Kinn a földön fel kellett pofoznom, mert már lilult a feje. Szerencsére feleszmélt, és tudott újra rendesen levegőt venni. Jó, hogy nem lett nagyobb baj. Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem mehetnek be trambulinba” – írta egy ellenző. Sajnos tavaly a lányomnak 5 évesen a trambulinban törött el a sípcsontja. Biztonságosan, szülői felügyelet mellett, nem először használta, mégis megtörtént a baj! Egy rosszul lábra érkezés, öt hét gipsz” – írta egy másik anyuka.

Érdemes odafigyelni

„De ha már nincsenek betiltva nálunk, legalább tanuljuk meg, hogy kell a lehető legbiztonságosabban használni a trambulinokat – figyelmeztet Dr. Kőnig, aki egy infografikát is készített ehhez, ezt ITT, az oldalán tekintheted meg.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek