RETRO RÁDIÓ

Hajánál fogva húzta a földön élettársát a volt zsaru

Hajánál fogva húzta a földön élettársát a volt zsaru
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2021. 02. 16. 19:00

Többször is rátámadott a nőre a volt zsaru, egyszer a hajánál fogva húzta a földön, egyszer a hátára taposott, és egyszer sikerült a nőnek a fürdőszobába zárkóznia előle.

Jogerős ítéletet hozott a Nyíregyházi Törvényszék abban a 2019 nyarán történt ügyben, amikor egy rendőr többször bántalmazta és megfenyegette korábbi élettársát. A volt zsaru saját udvarukon húzta a hajánál fogva a földön a feleségét. Azóta lefokozták.

A férfi jogerősen egy év nyolc hónap, három év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést kapott a folytatólagosan elkövetett kényszerítés kísérletében, személyi szabadság megsértésében és testi sértésben bűnösnek talált férfira.

A nyírbátori férj 2012 óta a készenléti rendőrség tagjaként dolgozott, de az ítélet jogerőre emelkedésének napján elvesztette rendőri tisztségét és megszűnt a munkaviszonya.

Képünk illusztráció Fotó: 123rf

A férfi 2019 júliusában otthonuk udvarán, ittas állapotban szóváltásba keveredett az asszonnyal, akit a kezénél fogva rángatott és lökdösött, majd a hajánál fogva a földön húzott. A nő az éjszakát egy közeli parkban töltötte, de mivel a kora reggeli órákban is szédült, hazament és megkérte a férfit, hogy vigye őt kórházba.

Egy következő alkalommal az agresszív férfi nem engedte ki a lakásból, rángatta, arcon ütötte, és a földre esett nő hátára taposott.

Annak ellenére, hogy a pár megbeszélte kapcsolatuk megszüntetését, a férfi 2020 áprilisában is rátámadt élettársára. Az asszonynak sikerült bezárkóznia a fürdőszobába és értesítette a rendőrséget; az ügyben büntetőeljárás indult.

A vádlott néhány nappal később fenyegetéssel akarta rábírni a feljelentés visszavonására az asszonyt, aki – félve az újabb bántalmazástól – megpróbálta feljelentését visszavonni, de erre már nem volt lehetősége.

A bántalmazások során a nő nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett. A férfi beismerte a bűncselekmény elkövetését, tettét megbánta és bocsánatot kért a jelen lévő volt élettársától.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.