RETRO RÁDIÓ

Szijjártó Péter elhagyta a kormányülést, elmondta miért

Szijjártó Péter fontos és örömteli hírt jelentett be
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2021. 01. 20. 18:35

Munkás napok vannak mögötte és előtte.

„Zajlik még a kormányülés, de néhány percre engedélyt kaptam arra, hogy kijöjjek, ugyanis telefonon beszéltem Mihail Muresko-val, Oroszország egészségügyi miniszterével.„- osztotta meg követőivel a legfrisebb eseményeket Szíjjártó Péter.

Kiderült: vakcina-ügybe egyeztettek.

 

Ugye szorít az idő, minél előbb jó lenne, hogyha nagyszámú, biztonságos és hatékony oltóanyag érkezne Magyarországra, hiszen naponta több mint 100-an halnak meg koronavírusban. A naponta korlátozó intézkedések 10 milliárd forintos nagyságrendű kárt okoznak a magyar gazdaságnak. Tehát erre a megoldást az jelentené, hogyha minél előbb tudnánk nagy számban hatásos és biztonságos oltást az országba hozni és azt a magyar embereknek beadni.” -magyarázta a beszélgetés okát.

A gyógyszerészeti hatóságunk jelenleg is Oroszországban vannak és a gyárban tanulmányozzák az orosz vakcina gyártási folyamatát.Elmondta: a holnapi nap folyamán az orosz egészségügyi hatóságnál tesznek látogatást és folytatnak konzultációkat. Azért, hogy ne veszítsünk időt, a jogászok is folyamatosan dolgoznak itthon, elküldték a szerződéstervezetet, amely alapját jelenthetné a vakcina Magyarországi szállításának. Hamarosan megállapodás is születhet.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.