tóth gabi
Példaértékű felajánlást tett Sinka Vivien, akit legtöbben az Eltűnt Gyermekekért Alapítvány elnökeként ismernek. Vivien nemrég egy saját vállalkozást alapított, fő tevékenysége pedig az, hogy 3D-s nyomtatóval olyan kis kütyüket készít, amik védik azon kórházi dolgozók fülét, akik akár naponta 12 órán keresztül is maszkot viselnek!
Sinka Vivien péntek délelőtt adta át az első szállítmányt azokból a 3D-s nyomtatóval készült eszközökből, amik megakadályozzák, hogy a maszkok pántjai véresre sebesítsék a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórház dolgozóinak fülét.
Ez ugyanis sajnos számtalanszor előfordult, hiszen az erőn felül teljesítő orvosok, ápolók gyakran 12 órán keresztül viselnek maszkot.
„Péntek délelőtt 267 darabot adtam át a kórháznak, de ez még csak a kezdet! Folyamatosan gyártom a kis eszközöket, összesen 1925 dolgozón segítek, azt tervezem, hogy fejenként 2 darabot kapnak, de természetesen gondoskodok az utánpótlásról is. Nagy öröm számomra, hogy a cégtársam, aki a Veszprémi Szakképzési Centrum Jendrassik-Venesz Technikum tanára, az igazgató hozzájárulásával az iskolában is megkezdte a gyártást” – árulta el a Ripost-nak Vivien.
No de mit is tudhatunk ezekről az egyszerű, mégis roppant hasznos eszközökről? Lássuk!
Nem káros a környezetre a találmány
A maszkra illeszthető kis eszköz előállításához Vivien környezetre nem káros, úgynevezett PLA alapanyagot használ, amely megfelelő komposztálással lebomlik. A PLA növényi keményítőből készül.
A szemüvegeseken is segítenek
Sokan panaszkodnak arra, hogy maszkviselés közben bepárásodik a szemüvegük. Erre Vivien talált egy másik eszközt, a prototípust pedig szintén eljuttatta a kórháznak, tíz nagyobbat és tíz kisebbet.
„A kipróbált és bevált eszközöket később a kórházzal egyeztetve szintén minden szemüveges dolgozó számára biztosítani fogjuk” – nyilatkozta lapunknak Vivien, aki a Jót tenni? Jó! névre keresztelte a kampányt.