RETRO RÁDIÓ

A kormányrendelettel napi 5000 forintot is spórolhatunk az éjszakai parkoláson

A kormányrendelettel napi 5000 forintot is spórolhatunk az éjszakai parkoláson
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 11. 24. 06:00

Az első nap nagy volt a bizonytalanság az ingyenes éjszakai parkolással kapcsolatban. Mint arról a Ripost beszámolt, este 7-től reggel 7 óráig a parkolóházakban, mélygarázsokban ingyen parkolhatnak az autósok december 10-ig. Ez megkönnyíti az autós közlekedést a járványveszély idején és jelentős megtakarítást jelent a városi autósoknak.

Lakott területen, kereskedelmi célú P+R, parkolóház, parkológarázs, zárt felszíni parkoló és nem zárt felszíni parkoló díjfizetés nélkül vehető igénybe az este 7-től reggel 7 óráig tartó idősávban, a létesítmény üzemeltetője köteles lehetővé tenni az ingyenes parkolást.

A költségvetési szervek és állami tulajdonú cégek közterületi parkolói is ingyenesek éjszaka. Ez nemcsak a lakosságnak nagy segítség, hanem az egészségügyi dolgozóknak is, akik így az éjszakai műszak idejére le tudják tenni a kocsit.

Fotó: Máté Krisztián / Ripost

Luxusszállókban egyelőre nem várnak

A Ripost végigkérdezett jó néhány parkolóházat és mélygarázst, a legtöbb helyen már tudtak a rendeletről, de – például a szállodákban – bizonytalanok voltak, vonatkozik-e rájuk is a rendelet. Flesch Tamást, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnökét kérdeztük.

„Értelmezésünk szerint a szállodákra nem vonatkozik, de megkérjük az Operatív Törzs iránymutatását„ – válaszolta.

Fotó: Máté Krisztián / Ripost

Egyelőre luxusszállodákban ne próbálkozzunk, de a foghíjtelkeken üzemelő parkolóba se biztos, hogy beférünk.

Fotó: Máté Krisztián / Ripost

„Mivel minden helyet bérelnek nálunk, valószínűleg este is ki kell tennünk a „megtelt” táblát” – szabadkozott Várszegi Gábor, egy 18. kerületi autómosó és parkoló gépjármű elhelyezési menedzsere.

Várszegi Gábor Fotó: Máté Krisztián / Ripost

Egy másik parkolóhelyen a 16. kerületben azt a tájékoztatást kaptuk, hogy ők biztosan kinyitnak este 7-kor.

A lakosok jónak tartják az intézkedést

A Ripost által megkérdezett emberek többsége, még azok is, akiknek nincs autójuk, helyesli a döntést.

„Én nem járok autóval, de a gyerekeim igen, tőlük tudom, milyen nagy gond a parkolás„ – mondta a Ripost-nak Rácz Kálmánné. „Ez a rendelkezés segít, hogy közelebb parkolhassanak a lakóhelyhez, különösen azok, akik a belvárosban laknak.”

Fotó: Máté Krisztián / Ripost

Komoly pénzt takaríthatnak meg az autósok

Budapesten átlagosan 400-450 forintot kérnek el egy órára éjszaka a belvárosban. Tehát aki él a lehetőséggel, naponta közel 5 ezer forintot megspórolhat. Békéscsaba belvárosában 18 és 8 óra között óránként 100 forintot kérnek, ez hetente több mint 8000 forint. Szegeden a non-stop parkolóházban az esti időszakban 160 forint a parkolási óradíj, az egy éjszaka 1920 forintot jelent. Kecskeméten 350 forintot kérnek a parkolóházban óránként.

Fotó: Máté Krisztián / Ripost

Mobilalkalmazás segít parkolóházat találni

A közelünkben található parkolóházakat a legkönnyebben a Nemzeti Mobilfizetési Rendszer mobilalkalmazással kereshetjük meg, melyet díjmentesen lehet letölteni okostelefonra a play aruházból, illetve az apple store-ból. A szintén ingyenesen elérhető Parkl alkalmazással az is látható, hogy a fővárosban melyik parkolóházban van még hely és melyik telt meg.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.