RETRO RÁDIÓ

Ebben nem lesz köszönet: felhőszakadás miatt adták ki a riasztást

Ebben nem lesz köszönet: felhőszakadás miatt adták ki a riasztást
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 08. 17. 05:30

Országszerte várhatók zivatarok.

Hétfőn az éjszakai, reggeli zivatarok távozása után átmeneti szünet valószínű, de délután, este nyugat felől újabb csapadékzóna érkezése várható, főként az északi tájakon (és legkisebb eséllyel délkeleten) ismét aktív zivatartevékenységre kell készülni – írja az OMSZ.

A zivatarokhoz elsősorban felhőszakadás (20-40, néhol akár 50-60 mm csapadék) társulhat, de egy-egy helyen 60-70 km/h feletti szél és jégeső is kialakulhat.

Fotó: OMSZ

A hétfő esti órákban a várhatóan északon végigvonuló zivatarzónához már heves kísérőjelenségek (nagyobb területet érintő viharos széllökések, jégeső és intenzív csapadék) is társulhatnak, de ebben egyelőre nagyobb a bizonytalanság.

Az egymást követő csapadékgócok hatására az északi megyékben hétfőn területi átlagban is 20 mm-t meghaladó csapadék gyűlhet össze.

A hét első napján a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 14 és 20 fok között várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet 26 és 32 fok között alakul.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.