RETRO RÁDIÓ

Folyamatos a védekezéshez szükséges eszközök beszerzése

SZIJJÁRTÓ Péter
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 06. 14. 18:20

A járványügyi intézkedések lazításának folyamatossága csak akkor tartható fenn felelősséggel, ha közben a védekezéshez szükséges eszközök beszerzése is folyamatosan zajlik – hangsúlyozta a külgazdasági és külügyminiszter vasárnap Facebook-oldalán.

Szijjártó Péter azt írta: a héten 2800 lélegeztetőgép és csaknem 8 millió maszk érkezett Magyarországra.

A miniszter felhívta a figyelmet, hogy Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatójának tájékoztatása szerint naponta több mint 100 ezer új koronavírus-fertőzöttet regisztrálnak világszerte.

A tudósok, járványügyi szakemberek továbbra sem tudják pontosan előre jelezni a vírus jövőjét. Ha a világ más pontjain folyamatosan terjed a betegség, sajnos semmi sem zárja ki annak visszatérését Európába – közölte.

„A mi feladatunk az, hogy felkészítsük az egészségügyi rendszerünket a legrosszabb forgatókönyvre, így egy esetleges második hullámra is” – szögezte le Szijjártó Péter.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.