1°C
13°C

Szaniszló, Leó névnapja

RETRO RÁDIÓ

A Ripost megtudta: erre kell most ügyelni a teraszok asztalainál

A Ripost megtudta: erre kell most ügyelni a teraszok asztalainál
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 05. 04. 12:30

Vajon hány embert ülhet egy asztalhoz és azok csak egy háztartásban élők lehetnek?

Kíváncsiak voltunk, hogy a védekezés új szakaszába lépve, a Budapest és Pest megye kivételével megnyíló kerthelyiségeknél és teraszoknál hány ember ülhet egy asztalnál. S létezik-e előírás arra, hogy egy asztalnál csak egy háztartásban élők ülhetnek vagy barátok, ismerősök is?

Képünk illusztráció
Fotó: Váli Miklós / MTI

Kérdéseinkre az operatív törzs hétfő sajtótájékoztatóján Kiss Róbert, rendőr alezredes, az operatív törzs ügyeleti központ munkatársa válaszolt.

Kiss Róbert (Fotó: Facebook)

A védelmi intézkedésekről szóló kormányrendeletre hivatkozva elmondta, hogy asztaltársaságonként legalább 1,5 méteres védőtávolságnak kell lennie, amiről a vendéglátóhely üzemeltetőjének kell gondoskodnia. Kiss Róbert hozzátette: a most megnyíló kerthelyiségek és teraszok esetében nem korlátozzák az egy asztalnál ülők számát és összetételét sem.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.