"Egy jelenség vagyok, bármelyik nőt megkaphatom" - itt a legújabb hangfelvétel Magyar Péterről! Soros György unokájára is ráhajtana

INSIDER
Létrehozva: 2020.04.20.

Versenyt nyert a magyar találmány a koronavírus ellen!

A tudósok megoszthatják egymással a koronavírusos adatokat a világ minden tájáról – ebben segít magyar fiatalok találmánya, amellyel nagy nemzetközi versenyt nyertek.

A két magyar fiatal, dr. Vécsey Richárd Ádám és dr. Ország-Krisz Axel már feltaláltak egy olyan mesterséges intelligencia alapú programot, amely ki tudja szűrni a koronavírust, méghozzá úgy, hogy „letapogatja” a tüdőt CT vagy röntgenfelvételek segítségével.

A fiúk most újabb forradalmi ötlettel álltak elő, melyet beneveztek egy nemzetközi versenyre is, amelyet olyan fejlesztésekért hirdettek meg, amik segíthetnek a koronavírus- járvány legyűrésében vagy a gazdasági károk enyhítésében.

Munka közben: balról Ország- Krisz Axel és Vécsey Richárd Ádám Fotó: Vécsey Richárd Ádám

Richárd és Axel ezúttal egy olyan fájlformátumot fejlesztett ki, amely nagy mennyiségű adatok tárolására alkalmas kis helyen, és könnyedén betanítható vele egy olyan mesterséges intelligencia alapú rendszer, mint ami a röntgenképek gyors elemzésére is képes lehet.

A fájlformátum, amely nemzetközi sikert aratott. Fotó: Vécsey Richárd Ádám

Ráadásul úgy tárolhatóak benne például. koronavírusos betegek egészségügyi adatai, hogy a rendszer a személyes adatokat már nem engedi külső szemeknek látni.

Egy koronavírusos beteg tüdejének CT felvétele. Balról a fiatalok által fejlesztett program diagnózisa. Fotó: Vécsey Ádám Richárd

A versenyen 175 országból 1561 csapat, 18 ezer fő vett részt.

Richárd és Axel egyedüli magyar csapatként bejutottak a 89 győztes közé

így jutalmul összehozzák őket cégekkel, amelyek tudnak segíteni az ötlet megvalósításában. A zsűriben a WHO, a Google, a Starbucks, és a Pfizer gyógyszergyár szakemberei is benne voltak, sőt köztük volt Mark Zuckerberg felesége, Priscilla Chan is.

Hogyan segít a magyar találmány? A koronavírus gyors és nagyszámú diagnosztizálásához a legtöbb országban használnak mesterséges intelligencia alapú számítógépes programokat. De ehhez nagyon sok adatra van szükség. Ezt a hatalmas mennyiségű adatot tudja tárolni Richárd és Axel találmánya, melyet úgy alkottak meg, hogy a világ minden tájáról elérhető legyen, segítve a kutatók MI-programjait.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek