tóth gabi
Kislánya kedvencét, a disznósajtot vásárolta meg a Penny-ben, de legnagyobb rémületére két fogat találtak benne. Minden bizonnyal az állat foga kerülhetett az eledelbe, de az előkerült fogak ránézésre valóban egy gyermek tejfogaira hasonlítanak.
Borzalmas élményben volt része annak a fiatal édesanyának, aki a bátorterenyei Penny Marketben disznósajtot vásárolt lányának. Falatozás közben két fogat is talált a sajtban – vélhetően a sertés fogait, a disznósajt ugyanis a sertés fejéből készül. A megdöbbent édesanya a Facebookon osztotta meg a fotót a két fogról.
Nem ő az egyetlen, akivel előfordult ez a kellemetlen meglepetés. Az albertirsai Csőke Erzsébet a ceglédi Penny Marketben fogott ki olyan disznósajtot, amiben fogakat talált. „Biztos vagyok benne, hogy a sertés foga volt benne. 1-2 hónapja történhetett, a Dárdás márkájú sajtot vásároltam” – mondja Erzsébet. A Dárdás a Penny Market sajátmárkás terméke. A „Karát” jelzővel a drágább húsaikat jelölik, a „Dárdás” az olcsóbb kategória.
Mint a Ripost megtudta, a Penny már vizsgálódik az ügyben.
„A Penny Market minden esetben komolyan veszi a vevői visszajelzéseket és kivizsgálja azokat. A szóban forgó termék miatt megkerestük a panasszal élő vásárlót is, akit ügyfélszolgálatunkhoz irányítottunk, az adott élelmiszer kivizsgálását megkezdtük. Ha tudunk további tájékoztatást adni, a vevőnknek közvetlenül jelezni fogjuk”
- közölte lapunkkal a Penny Market.
Tényleg belekerülhet fog a disznósajtba! Utánajártunk, és a hatóság arról tájékoztatta lapunkat, hogy bizony elképzelhető, hogy belekerül egy-egy a fog a disznósajtba. „A disznósajt egy olyan húsipari termék melynek az alapját a sertésfej képzi. Az abból származó pofahús, bőrke kerül bele a fűszerekkel együtt aprított formában a természetes vagy mesterséges burkolóanyagba. Az előállítás során a nyers sertésfejeket hosszan főzik a főzőüstökben, majd a főzést követően a fejcsontokról eltávolítják a bőrt és a rágóizmokat. Ennek során előfordulhat, hogy az állcsontokból a hosszú főzés következtében egy- egy fog kiesik, melyet nem vesz észre az a dolgozó, aki a bőrke és hús aprítását, továbbá a disznósajt töltését végzi, és így az belekerülhet a disznósajtba. A betöltött disznósajtot további főzést követően hűtik és préselik. A disznósajt szeletelt formában is kerül – kisebb mennyiségben – a kereskedelembe. Annak valószínűsége, hogy az ilyen szeletelt termékben esetleg egy fogat talál a vásárló, szinte elképzelhetetlen. A darabolt disznósajtok esetében azonban előfordul egy-egy ilyen reklamáció” – közölte lapunkkal a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).