RETRO RÁDIÓ

Gyerek hullazsákos tetris challenge-dzsel sokkol a rendőrség

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 11. 25. 20:15

Megdöbbentően erős képpel kapja el és hívja fel a figyelmet a magyar rendőrség. Elsőre a divatos tetris challenge bizarr változata juthat az ember eszébe a szimulált halálos közlekedési baleset kipakolt résztvevőinek, eszközeinek felülnézetes fotójáról.

Durva beállított fotót posztolt a rendőrség, ám a sokkolás nem öncélú: az elgondolkodtató, rossz érzéseket keltő felvétellel pont a baleset-megelőzésre figyelmeztet a hatóság.

A legfrissebb adatok ugyanis még a képnél is ijesztőbbek: csak októberben 71 ember vesztette életét a magyar utakon.

Fotó: police.hu

Mint írják: „A statisztikák szerint a halálos balesetek három legfőbb oka a gyorshajtás, az elsőbbség meg nem adása és a kanyarodási szabályok megszegése. Idén már több mint 500 horrortörténetet tudnánk elmesélni. Majdnem mind megelőzhető lett volna. (…) Ha jól választod meg a sebességet. Ha bekötöd a biztonsági övet. Ha elsőbbséget adsz. Ha kivilágítod az autót. Ha megfelelő gumit veszel. Ha nem ülsz ittasan az autóba. Ha nem taszítod le az előtted lévőt a pályáról. Ha nem szelfizel. Ha nem menet közben élőzöl...”

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.