RETRO RÁDIÓ

Erre számíthatnak a parlagfű-allergiások

Erre számíthatnak a parlagfű-allergiások
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 09. 03. 04:00

Végre fellélegezhetnek a parlagfű-allergiások: egyre kevesebb pollen van a levegőben. A parlagfű pollen riasztási rendszer már mérsékelte is a riasztási fokot III.-ról II.-re. Egyes megyékben pedig lesznek olyan területek, ahol még az alacsony riasztási szintet sem éri majd el a pollenmennyiség.

Az elmúlt napokban sok helyen tapasztalt III. fokú riasztás legfeljebb II. fokúra mérséklődik a héten! Ez derül ki a Parlagfű pollen riasztási rendszer előrejelzéséből, mely szerint hétfőn még Pest, Bács-Kiskun, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye jelentős részében vörös színnel jelölt, extrém magas szint szerdára magasra mérséklődik.

Szeptember másodikán még extra magas volt a koncentrátum

Sőt, Győr-Moson-Sopron, Nógrád és Vas megyében lesznek olyan területek, ahol még az alacsony riasztási szintet sem éri majd el az allergén növény pollenmennyisége.

Szeptember 4-ikén már valamelyest tisztul a levegő

Mindez jó hír a gyomnövény virágzására érzékenyek számára, akiket igen csak meggyötörtek az elmúlt napok, hiszen a hőség kedvezett a tüsszögést, orrfolyást, könnyezést vagy éppen szemviszketést kiváltó parlagfűnek.

Szépen virít a parlagfű, megkeserítve sokak életét

Ez pedig nem csak a szabadtéri programokat, de még a nyitott ablak melletti alvást is lehetetlenné tette az allergiások számára, akiknél végre mérséklődhetnek a kellemetlen tűnetek.

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.