Létrehozva: 2019.07.02.

Zacher doktor jéggel mentett életet

Egyedül élõ, idõs nõhöz riasztották hétfõn este a mentõket, akik életveszélyes állapotban találták a beteget. Kiderült, hogy az asszony teste a klíma és szellõzés nélküli lakásban túlzottan felmelegedett, ezért azonnali hûtésre volt szükség.

Szerző Ripost

Dr. Zacher Gábornak jutott eszébe, hogy gyorsan riasszanak egy jégkockaszállító céget.

„ Az Ice Cube segítőkész volt, pár perc alatt kihozott 25 kiló jeget" – mesélte a %Ripost%-nak Zacher doktor. „ A beteget a jégbe fektettük, így pár perc alatt sikerült a hőmérsékletét a kritikus 40 fok alá csökkenteni és kórházba szállítani."

A mentés szemtanúja volt az utcában dolgozó Csurmann Edina, aki fényképet is készített.

„ A második emeletről a tűzoltóautó kosarával hozták le a hölgyet" - mesélte a %Ripost%-nak. „ Gyorsan a mentőautóba került, ahol infúzióra kötötték. Nekem külön öröm volt, hogy láthattam Zacher doktort munka közben. Korábban tanított nekem toxikológiát az egészségügyi főiskolán."

De hogyan került oda a népszerű doki?

„1982-ben ültem először mentőautóba, azóta kisebb kihagyásokkal mentőzök. Hetente 3-4-szer vállalok ügyeletet, ez a munka szerelem"-mondta lapunknak dr. Zacher Gábor.  A gyors reakció életeket ment. Mentőben most használtunk először jégkockás hűtést, de kórházban már volt rá példa. Vannak persze korszerűbb hűtési technikák, de most gyorsan le kellett hűteni a beteg testét.

Ez az eset is rámutat, hogy a hőséget nem szabad félvállról venni, mert akár életveszélyes is lehet-figyelmeztet. Nem csak a napon és a meleg autóban, de a lakásban is gondot okozhat a nagy meleg.   A hőség különösen  veszélyes lehet a klíma nélküli lakásokban élő idősekre.   „A meleg lakásban sokkal jobban izzad az ember, ha nem pótolja a folyadékot, akkor akár ki is száradhat. A kiszáradás pedig a tudatállapot beszűküléséhez is vezethet, amiből gyorsan önkimerülés lesz"-magyarázza Zacher doktor. Ilyenkor sokkal több folyadékot ajánlott inni, de az idősek sokszor hajlamosak elfelejteni inni, ami nagyon veszélyes lehet. „Mivel nem csak vizet, hanem ásványi anyagokat is veszítünk a hőségben, nem a víz a legjobb megoldás"–mondja. Az izotoniás italokban, amit a sportolók szoktak fogyasztani, vannak ásványi anyagok is, ilyenkor ezek nagyon jók - tette hozzá.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek