kulcsár edina
Hatalmas galibát okozott egy félreértés, aminek rendõri intézkedés lett a vége a fõvárosban. Egy asszony azt hitte, hogy olyan ravasz betörõket csípett el, akik zármentõkkel akarnak bejutni a szomszéd lakásba...
„A napokban meghalt a szomszédasszony, Éva néni” – kezdte lapunknak a neve elhallgatását kérő asszony, aki egy VI. kerületi társasházban él.
„Évinek és a férjének volt egy közös lakása az enyémmel szemben, de a férje már évekkel korábban meghalt, így a tragédia óta üresen állt az ingatlan. Az egyik napon arra lettem figyelmes, hogy néhány férfi kotorászik az asszony zárjánál. Amikor rájuk ripakodtam, kiderült, hogy az egyik egy zármentő cégtől érkezett, akit a két ismeretlen kihívott, hogy törjék fel a zárat. Azonnal hívtam a rendőröket, akik perceken belül kijöttek. Ekkor már az idegenek bent voltak a lakásban és pakolásztak."
Két rendőr érkezett, és felszólította őket, mint a filmekben:
„Tegyék le az értékeket és jöjjenek ki a lakásból!” Rögtön igazoltatták is őket, és kiderült, hogy a korábban ott élt Éva néni férjének a gyermekei, tehát az örökösök. Viszont, mivel még nem volt meg az asszony hagyatéki tárgyalása, nem mehettek volna be az örökösök sem a lakásba.
A rendőrség ezért kötelezte a zármentőket, hogy építsenek vissza egy zárat, majd zárják azt le.
Iratokat kérnek a zármentők
Megkerestük az érintett céget, hogy megtudjuk: miként győződnek meg a zármentők az ügyfél azonosságáról? Hogyan előzik meg, hogy betörők töressenek fel velük idegen lakásokat?
„Nálunk az a szabály, hogy lakcímkártyát vagy bármilyen igazoló okiratot kérünk az ügyféltől, aki fel akarja töretni a zárakat" – közölte Gazdik Zoltán, az Ajtó-Zármentő Kft. tulajdonosa. „Így be vagyunk biztosítva mi is és a megrendelő is. Sokszor van dolgunk albérlőkkel, akiknek nem szerepel a lakcímkártyájukon az adott lakás. Ilyenkor azt mondjuk, hogy jó, kinyitjuk az ajtót, de előtte megkérdezünk egy szomszédot, hogy felismer-e."
Volt, hogy a szomszéd azt mondta: fogalmam sincs, ki ez
„Akadt olyan esetünk, hogy az ügyfél azt mondta, még csak most költözött ide és nem ismeri senki. Egyszer egy szomszéd kijelentette, hogy fogalma sincs, ki az az ember mellettem. Ilyenkor rendőrt hívunk, de az is előfordul, hogy az ügyfél alapból járőrt hív, aki igazolja, hogy ott lakik az ügyfél és akkor elvégzem a munkát. Létezik olyan lehetőség is, hogy jó, beengedjük az illetőt a lakásba, de előtte el kell mondania, hogy mit találunk bent. Igazolnia kell, hogy az az övé" – mondja a zármentő.
S hogy melyik volt a zármentő talán legérdekesebb esete? Kiderül a csütörtöki Ripost napilapból. Keresd az újságárusoknál!